Деветкратният шампион Лудогорец оглави класирането в efbet Лига, след като постигна обрат при домакинството си на Локомотив (Пловдив) - 3:1. "Орлите" отмъстиха на "смърфовете" за загубата за Суперкупата на България преди около месец.

Футболистите на Бруно Акрапович успяха да поведат при гостуването тази вечер в Разград. В 52-ата минута Бирсент Карагарен се разписа във вратата на Владислав Стоянов, който в началото на второто полувреме замени Ренан, получил контузия преди почивката.

В 62-ата минута Доминик Янков изравни за Лудогорец, а до края точни в мрежата на Мартин Луков бяха още Алекс Сантана в 79-ата и Елвис Ману в 81-ата минути. Последният се появи като резерва и впечатли с напористите си действия и отлична физика. Ману на няколко пъти създаде проблеми на защитата на Локомотив и заслужено ознаменува силната си игра с попадение.

За тима на Павел Върба това е четвърта победа в първенството, след която Лудогорец оглави класирането с 12 точки. Вторият ЦСКА има 11, след като по-рано в събота направи 1:1 с Черно море във Варна. Следват Царско село, Арда и Локомотив (Пловдив) - с по 9 точки, а шести с 8 е Берое, който в понеделник гостува на Славия.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 3:1
0:1 Бирсент Карагарен (52), 1:1 Доминик Янков (62), 2:1 Алекс Сантана (79), 3:1 Елвис Ману (81)

Най-интересните моменти от мача по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
10  Удар на Доминик Янков, топката срещна ръката на Диниш Алмейда в наказателното поле на Локомотив (Пловдив), съдията остави играта да продължи.
15  Лукас Салинас пропусна, нанасяйки удар над напречната греда на вратата на Ренан.
20 - Жоржиньо беше спрян с ръце от Момчил Цветанов и последва пряк свободен удар за домакините. Кешерю стреля добре, Мартин Луков се намеси решително и спаси.
35  Кристиан Илич получи топката на отлична позиция в наказателното поле на шампионите и нанесе удар, който Ренан спаси.
38 - Ренан е контузен и не може да продължи. Владислав Стоянов се подготвя да влиза в игра.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! Бирсент Карагарен вкара на Владислав Стоянов с далечен удар и Локомотив повежда с 1:0 в Разград.
62  ГОЛ! Доминик Янков получи отличен пас от Антон Недялков и вкара на Мартин Луков за 1:1.
69 - Удар на Карагарен, топката премина встрани от вратата на "орлите".
79   ГОЛ! Лудогорец прави пълен обрат - 2:1! Алекс Сантана блесна с отличен рейд, финтира противник и изпрати топката неспясяемо в горния ляв ъгъл на Луков.
81
 ГОЛ! 3:1 за шампионите! Елвис Ману беше изведен перфектно сам срещу Луков и го преодоля, разписвайки се във вратата му.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:1.

Ludogorets
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан (46  27.Владислав Стоянов), 3.Антон Недялков, 21.Драгош Григоре, 30.Козмин Моци, 4.Сисиньо, 7.Алекс Сантана  , 25.Стефан Баджи (66  12.Абел Анисе), 13.Мавис Чибота (56  10.Елвис Ману ), 17.Жоржиньо (46  9.Ихинио Марин), 64.Доминик Янков  (85  22.Джордан Икоко), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 6.Талеб Тауата, 10.Елвис Ману, 12.Абел Анисе, 22.Джордан Икоко, 24.Оливие Вердон, 9.Ихинио Марин
Треньор: Павел Върба

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда , 25.Лукас Масоеро , 20.Милош Петрович, 15.Кристиан Илич (85  10.Парвиз Умарбаев), 34.Петър Витанов, 7.Момчил Цветанов , 9.Бирсент Карагарен  (87  50.Филип Михалевич), 16.Лукас Салинас (90+2  13.Валентино Пулиезе), 14.Димитър Илиев (90+3  11.Кенан Муслимович), 77.Анте Аралица  (66  19.Георги Минчев)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 13.Валентино Пулиезе, 44.Николай Николаев, 11.Кенан Муслимович, 50.Филип Михалевич, 19.Георги Минчев, 10.Парвиз Умарбаев
Треньор: Бруно Акрапович

Разград, стадион: "Хювефарма Арена"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация