Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) и се откъсна на върха в efbet Лига. За шампионите това е десети пореден успех в първенството. След него те събраха 45 точки и оставиха на цели 9 зад тях "смърфовете". Локомотив има 36, което открива възможност пред Левски (с 35) да изскочи на второто място. "Сините" приемат Царско село в неделя от 17:45 часа.

На мача в Разград избраниците на Бруно Акрапович успяха да открият резултата, след което обаче класата на "орлите" си каза думата. Aлен Ожболт вкара в 12-ата минута, а само три по-късно Марселиньо изравни - 1:1. Още преди почивката футболистите на Станислав Генчев сътвориха обрата. Точен за 2:1 беше Джоди Лукоки, а до края и пред двата отбора се откриха шансове, но резултатът остана непроменен.

Най-запомнящото се положение беше в 85-ата минута, когато Козмин Моци отбеляза гол. Попадението обаче неправилно беше отменено поради засада, каквато всъщност нямаше.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

За Лудогорец предстои тежка седмица, в която първо ще гостува на ЦСКА (Москва) в четвъртък (от 19:55 часа българско време), след което в неделя (1 декември) е домакинството на софийския ЦСКА - от 18:00 часа в Разград.

Локомотив (Пловдив) пък ще има възможност да се върне на победния път, ако се справи с Арда (Кърджали). Мачът от 18-ия кръг на efbet Лига ще се играе на 1 декември на "Лаута".

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 2:1
0:1 Ален Ожболт (12), 1:1 Марселиньо (15), 2:1 Джоди Лукоки (32)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
6  Пропуск на Димитър Илиев. Нападателят на гостите беше изведен срещу Пламен Илиев, отправи удар, който Тигъра спаси.
12 ГОЛ! Локомотив поведе след попадение на Ален Ожболт. Удар на Димитър Илиев беше блокиран, след което топката се озова в Ожболт и той реализира в долния ляв ъгъл на Пламен Илиев.
15  ГОЛ! Марселиньо изравни - 1:1! Опитният бразилец вкара страхотен гол с удар от дистанция, изпращайки топката в далечния ляв ъгъл на безпомощния Мартин Луков.
23 - Пропуск на Кешерю.
25 - Георги Илиев отправи далечен удар, Илиев отби, но не овладя добре топката, а Ожболт го атакува. Нападателят на Локомотив извърши нарушение в атака и играта беше спряна.
30  ГРЕДА! Георги Илиев нацели напречната греда.
31 - Изстрел на Карагерен, топката е уловена от Пламен Илиев.
32  ГОЛ! Джоди Лукоки вкарва и Лудогорец постига обрат - 2:1! Кешерю подаде на бързоногото крило, който успя да отбележи във вратата на гостите.
45 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Aнисе получи подаване от Кешерю, стреля неточно в аут.
60  Жълти картони за Димитър Илиев и Козмин Моци, които се спречкаха.
62  Треньорът на Локомотив Бруно Акрапович извършва първа смяна. Излиза Умарбаев, Уирис Густаво се поява в игра.
67  Георги Илиев е сменен от Анте Аралица.
68 - Добра намеса на Милош Петрович при опасна атака на шампионите, след което последва пропуск на Лукоки.
74  Станислав Генчев извършва първа смяна. Капитанът Марселиньо излиза, Светослав Дяков го заменя. Бразилецът постави капитанската лента на ръката на халфа.
74  Марселиньо получи жълт картон за забавяне при смяната му.
83  Цветанов е сменен от Един Бахтич.
83  Якуб Швиерчок влиза, Кешерю напуска терена.
85  ОТМЕНЕН ГОЛ! Лукоки удари греда, Моци довкара топката, но попадението не е зачетено заради засада, каквато всъщност нямаше.
86  Вандерсон е сменен от Дан Битон.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  Жълт картон за Аралица.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи Локомотив с 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ: 23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 21.Драгош Григоре, 30.Козмин Моци , 4.Сисиньо, 12.Абел Анисе, 25.Стефан Баджи, 88.Вандерсон (86  8.Дан Битон), 92.Джоди Лукоки , 84.Марселиньо   (73  18.Светослав Дяков), 28.Клаудиу Кешерю (83  10.Якуб Швиерчок)
Резерви: 33.Ренан, 22.Джордан Икоко, 7.Димо Бакалов, 8.Дан Битон, 13.Мавис Чибота, 18.Светослав Дяков, 10.Якуб Швиерчок
Треньор: Станислав Генчев

PFC Lokomotiv Plovdiv
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 61.Динис Алмейда, 50.Йосип Томашевич, 20.Милош Петрович, 34.Петър Витанов, 21.Георги Илиев (67  77.Анте Аралица ), 10.Парвиз Умарбаев (62  19.Уирис Густаво), 7.Момчил Цветанов (83  13.Един Бахтич), 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев , 12.Ален Ожболт
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 44.Николай Николаев, 13.Един Бахтич, 19.Уирис Оливейра, 77.Анте Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

В първата среща през сезона: Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:1