Лудогорец направи поредната крачка към титлата, побеждавайки с 2:1 Левски в нервно дерби от 21-ия кръг на "А" група. Попаденията за успеха на домакините бяха дело на Вандерсон в 5-ата минута и на Марселиньо в 55-ата, а за гостите точен беше Роман Прохазка в 81-ата.

Двубоят на препълнения "Лудогорец Арена" беше нажежен до краен предел, като преобладаваха грубостите. В последните минути шампионите дори играха с 10 човека, след като в 71-ата Козмин Моци получи червен картон за нарушение срещу Прохазка.

След сладката победа Лудогорец събра 39 точки и вече поведе с цели 8 на Левски, който остава на третото място след мачовете от първия пролетен кръг. Вторият Берое има 33 точки.

За дербито в Разград домакините отчетоха рекордна посещаемост. На трибуните имаше 9000 зрители, като дори фенове останаха извън пределите на стадиона.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия на 13 февруари железен защитник Трифон Иванов. В третата минута на мача пък играта беше временно прекъсната, за да се окажа отново почит към легендарния номер 3.

За гостуването на шампиона треньорът на Левски Стойчо Стоев заложи от първата минута на пет от новите попълнения - двойката централни защитници Александър Александров и Сърджан Лукин, както и Мехди Бурабия, Франсис Нар и Венцислав Христов. На смяна пък влезе Джъстин Менголо, а последното попълнение - Тунде Адениджи, изгледа дербито от трибуните.

В по-голямата част от мача домакините надиграваха "сините", а освен това стигнаха и до ранен гол. В 5-ата минута Прохазка сгреши с изнасянето на топката, тя му беше открадната от Кишада, който подаде към Марселиньо, а той с едно докосване изведе Вандерсон зад защитата, Боян Йоргачевич скочи в краката му, но бразилецът го прехвърли за 1:0.

Второто попадение за домакините падна в 55-ата минута. Марселиньо изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Левски, получи се рикошет в гърба на Лукас Саша, което промени траекторията на топката, заблуждавайки стража на гостите - 2:0.

В 71-ата дойде изгонването на Моци заради грубо влизане в краката на Прохазка, но "сините" не успяха да се възползват напълно от числения превес и до края стигнаха само до почетен гол. Отбеляза го Прохазка в 81-ата минута. При разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Франсис Нар отклони топката към лявата греда, където словакът беше с гръб към вратата, завъртя се, финтирайки Йордан Минев, след което опъна мрежата на шампионите - 2:1.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Вандерсон (5), 2:0 Марселиньо (55), 2:1 Роман Прохазка (81)

Двубоят по минути:
* Минута мълчание в памет на железния Трифон Иванов. Всички на стадиона са на крака и ръкопляскат.
3 - Играта е прекъсната за кратко, за да се отдаде почит на легендарния номер 3 Трифон Иванов.
5 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Вандерсон открива резултата след груба грешка в защитата на Левски. Роман Прохазка опита да играе технично и позволи топката да му бъде отнета, Марселиньо изведе Вандерсон зад отбраната на "сините", Боян Йоргачевич се хвърли в краката му, но бразилецът го прехвърли успешно.
22 - Спречкване между футболистите в центъра на терена. Жуниор Кишада направи груб фаул и двата тима се сдърпаха. Бразилецът получи жълт картон.
25 - ОПАСНО! Кишада пропуска да отбележи от добра позиция.
32 - Венцислав Христов отправя неточен удар към вратата на Лудогорец.
39 - Извеждащо подаване към Марселиньо, който излизаше сам срещу Йоргачевич, но в последния момент Сърджан Лукин направи шпагат и изби в тъч.
43 - Опасен изстрел на Натанаел, топката прелита на сантиметри от гредата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
53 - Първи точен удар в очертанията на вратата на домакините, Прохазка стреля по земя, Владислав Стоянов улови.
55 - topka.jpg ГОООЛ! Топката попада за втори път в мрежата на Йоргачевич - 2:0! Марселиньо изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Левски, получи се рикошет в тялото на Лукас Саша, което заблуди стража на гостите.
71 - Червен картон Козмин Моци е изгонен с червен картон след изключително грубо влизане в краката на Прохазка, който се превива от болка и получава медицинска помощ.
72 - Прохазка продължава участие в мача.
80 - Извеждащо подаване към Нар, който не успя да се възползва от добрата ситуация и опасността пред Владо Стоянов отминава.
81 - topka.jpg ГОООЛ! Роман Прохазка бележи - 2:1! При разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Франсис Нар отклони топката към лявата греда, където Прохазка беше с гръб към вратата, завъртя се, финтирайки Йордан Минев, след което опъна мрежата на шампионите.