Лудогорец победи Черно море с 4:1 като гост в двубой от третия кръг на efbet лига.

Мачът беше първо домакинство за "моряците" през сезона, но местните фенове бяха опарени още в 6-ата минута, когато Сантана откри за Лудогорец. Матиас Курьор изравни в 25-ата, но след това головете бяха само във вратата на варненци, които създадоха няколко много добри положения, но не успяха да ги реализират. Клаудиу Кешерю вкара за 2:1 в 41-ата минута, а резервите Жоржиньо и Ихинио Марин също попаднаха сред голмайсторите в 73-ата и 88-ата минута.

Лудогорец вече е втори в класирането на точка зад лидера ЦСКА, докато Черно море слезе от трета на шеста позиция.

Победата във Варна беше последната репетиция за Лудогорец преди важния сблъсък в Европа с датския Мидтиланд в сряда от 20:30 часа в Разград.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Алекс Сантана (6'), 1:1 Матиас Курьор (25'), 1:2 Клаудиу Кешерю (41'), 1:3 Жоржиньо (73'), 1:4 Ихинио Марин (88')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата във Варна.
6'  ГОООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана вкара за 1:0 с глава, след като засече центриране на Доминик Янков.
7'   Пореден шанс за разградчани! Янков стреля фронтално от средна дистанция, но този път Дюлгеров изби в корнер.
24'  Добра възможност за Черно море! Цветомир Панов стреля от движение с десния крак, но Моци изби в корнер.
25'  ГОООЛ за Черно море! Родриго центрира към Курьор и той изравни с глава.
41'  ГОООЛ за Лудогорец! Недялков подаде на Кешерю в наказателното поле и той технично преодоля вратаря за 2:1.
45+1'  Невероятен пропуск за Лудогорец! Каули стреля от границата на наказателното поле, но Иван Дюлгеров предотврати сигурен трети гол за Лудогорец.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
51'  Панайотов опита да затрудни вратаря на Лудогорец, но се подхлъзна при удара и Ренан се справи лесно с опасността.
66'  Матиас Курьор получи дълъг пас вляво и овладя с гърди. Последва удар с левия крак, но Ренан изби топката в корнер.
73'  ГОООЛ за Лудогорец! Даниел Димов опита да върне топката към вратаря на Черно море, но тя попадна в краката за Жоржиньо, който я прати в мрежата за 3:1.
81'  Родриго Енрике получи топката в наказателното поле вляво, но стреля високо над вратата.
88'  ГОООЛ за Лудогорец! Новото попълнение Ихиньо Марин залъга съперник на границата на наказателното поле и със силен удар вкара за 4:1.
90' Край на мача.

Cherno More ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев ( 29.Файсел Касми), 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Силва, 7. Патрик Андраде , 19. Матиас Курьор  ( 16.Денислав Ангелов), 9. Исмаил Иса
Резерви: 22.Георги Георгиев, 33.Мирослав Енчев, 32.Мартин Дичев, 99.Дани Кики, 70.Стефан Велев

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан Сантос, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо , 7.Алекс Сантана , 12. Абел Анисе, 13.Мавис Чибота ( 37.Бернард Текпетей), 21.Драгош Григоре , 28.Клаудиу Кешерю  ( 9.Ихинио Марин ), 30.Козмин Моци , 64.Доминик Янков ( 17.Жоржиньо ), 95.Каули Соуса ( 25.Стефан Баджи)
Резерви: 27.Владислав Стоянов,18.Светослав Дяков, 22.Джордан Икоко

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Николай Йорданов