ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският шампион Лудогорец не успя да спечели и втората си контрола контрола по време на зимната подготовка в Турция. „Орлите“ направиха 1:1 срещу 15-ия в полската Екстракласа Заглембе (Любин), след като преди пет дни отстъпиха на германския втородивизионен Хановер с 1:2.

Заглембе откри резултата още преди изтичането на първата минута от срещата, след като Филип Старжински се разписа от границата на наказателното поле. В 15-ата минута опасен удар на Текпетей беше отразен от вратаря Буркич. Ганаецът падна в наказателното поле, но "орлите" не получиха дузпа в своя полза.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Десет минути преди почивката Текпетей стреля неточно с глава. В 41-ата минута нападателят на Лудогорец все пак успя да се разпише и изравни резултата, след като получи пас от Жоржиньо и след кратка подготовка прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Лудогорец беше близо до обрат в резултата, но Кирил Десподов не успее да преодолее полския вратар. Малко след това вратарят Серджо Падт отрази силен удар на Томаш Пиенко.

В 75-ата минута Диниш Алмейда можеше да вкара втори гол за "орлите", но вратарят на Заглембе успя да избие в корнер удара му с глава. Четири минути преди края Лукаш Лакоби стреля над вратата на Падт от фаул, а до края на мача нямаше други голови възможности.

Следващата проверка на българските шампиони по време на подготвителния лагер в Турция е срещу сръбския гранд Цървена звезда. Мачът ще се играе на 25 януари.

ЛУДОГОРЕЦ – ЗАГЛЕМБЕ 1:1
0:1 Филип Стражински (1), 1:1 Бърнард Текпетей (41)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга (46-1. Серджо Падт), 24. Оливие Вердон (46-61. Диниш Алмейда), 22. Франко Русо (46-5. Георги Терзиев), 16. Аслак фон Витри (46-32. Игор Пластун), 14. Дени Групер (46-3. Антон Недялков), 23. Мануел Шоу (46-8. Клод Гонсалвеш), 30. Педро Нареси (46-6. Якуб Пиотровски), 64. Доминик Янков (46-20. Нонато), 10. Матиас Тисера (46-9. Игор Тиаго), 37. Бърнард Текпетей (46-11. Кирил Десподов), 17. Жоржиньо (46-90. Спас Делев)

ЗАГЛЕМБЕ ЛЮБИН: Бурич, Клудка, Лавинчак, Бартолевски, Маковски, Лакоми, Старжински, Ходина, Бохар, Адамски

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023