Лудогорец победи ЦСКА С 2:0 в мач от 5 кръг на “А” група. Головете реализираха Върджил Мисиджан (30) и Юнес Хамза (51). За пореден път разградчани нанесоха поражение на “червените”. ЦСКА така и не може да стигне до победа срещу противника в “А” група – девет мача, от които две равенства и седем загуби, включително пет поредни. Стойчо Младенов също не успя срещу Лудогорец, като това е седмото му поредно поражение. След успеха трикратният шампион излезе на върха в класирането с 10 точки, колкото има и ЦСКА. Това бе първо поражение за “червените” от началото на първенството.

В началото на първото полувреме ЦСКА имаше по-добри удари към вратата на Лудогорец. В 11-ата минута Александър Тунчев остана напълно непокрит в наказателното поле при центриране и с глава опита да разстреля Чворович, който обаче изпи топката в корнер. След 20-ата минута гостите сякаш предадоха инициативата на домакините, които влязоха още няколко метра в полето на противника. В 30-ата минута Върджил Мисиджан откри резултата в полза на Лудогорец. Шоко центрира отдясно по земя в наказателното поле, Апостол Попов бе изпреварен от Мисиджан, който прати топката във вратата на Дивиш. Вратарят на ЦСКА имаше добри прояви през първата част, като изби няколко опасни центрирания и удари на домакините. Борис Галчев опита да изненада Чворович в 35-ата минута, но вратарят на разградчани внимаваше.

В началото на второто полувреме Лудогорец отново играеше по-добре. В 47-ата минута вратарят на ЦСКА Дивиш спаси пореден удар, този път с глава на Абало. В 51-ата минута обаче стражът нямаше какво да направи след удара с глава на Юнес Хамза, който покачи на 2:0. След центриране отляво Валентин Илиев изпусна Хамза, който го надскочи и прати топката във вратата на “червените”. Едва в 67-ата минута ЦСКА създаде опасност, но Серджиу Буш изпусна сам срещу Чворович. Тони Силва центрира отдясно, Буш получи, но вратарят на Лудогорец излезе една-две крачки и спаси положението. В следващите минути ЦСКА натисна, но липса на умение, а и късмет попречи поне за почетно попадение. В 72-ата минута Тунчев уцели гредата. В същата минута гостите създадоха ново положение. След центриране в наказателното поле играч на ЦСКА стреля към вратата, но не уцели, Тунчев опита добавка до гредата, но бе в засада. В следващата минута влезлият като смяна Орелин Жоаким също бе в засада, въпреки че вкара топката във вратата. С това като че ли се изчерпаха атаките и на двата тима, които доиграха двубоя в по-намалено темпо. Домакините се разконцентрираха, което позволи на ЦСКА да направи няколко центрирания, но без никакъв резултат.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
В защита излязоха Шоко отдясно, Александър Александров и Терзиев в центъра и Минев отляво. Пред тях действаха Ешпиньо и Анисе, а тройката офанзивни полузащитници бяха Абало, Мисиджан и Вандерсон. Единствен на върха на атаката започна новото попълнение Юнес Хамза. Шоко бе доста деен по десния фланг, както и Мисиджан по левия, откъдето идваха и повечето атаки на домакините. През второто полувреме Мисиджан бе заменен от Михаил Александров, тъй като работеше малко в дефанзивен план. Барт влезе на мястото на получилия тежък удар Александър Александров.

ЦСКА започна със схема 4-2-3-1
В защита излязоха Апостол Попов, Тунчев с Валентин Илиев и новото попълнение Кукоч отляво. В средата на терена си партнираха Стивън Сънди и Борис Галчев, пред тях Луис Соарес, Маркиньос и Неманя Милисавлевич. На върха на атаката бе забит Серджиу Буш. Като че ли Соарес се позагуби първото полувреме, както и цялата халфова линия, която в един момент предаде инициативата на съперника. Малко топки стигаха до Буш, който остана пасивен. През второто полувреме в игра влязоха Жуан Фелипе (Галчев) и Тони Силва (Милисавлевич) с цел раздвижване на играта. И това се получи, Тони Силва увеличи офанзивната мощ отдясно, но “червените” така и не успяха да материализират малкото си голови положения.

СЪДИЯТА
Станислав Ставров се справи с двубоя, въпреки че няма толкова опит. В срещата нямаше спорни положения, които да се превърнат в основна тема за коментар.