Шампионът Лудогорец разби ЦСКА 1948 с 3:0 в мач от втория кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей (45+5), заменилият го Дорин Ротариу (65) и Елвис Ману (73) вкараха головете за убедителната победа на шампионите. В добавеното време направилият дебют със зелената фланелка Ротариу нацели и страничната греда.

Треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас направи 10 промени в своя състав за мач от вътрешния шампионат в сравнение с двубоите в Европа. Титуляр бе единствено Бернард Текпетей, който започна и мача срещу Мура в Шампионската лига през седмицата.

Преди срещата бяха връчени индивидуални награди на футболистите на Лудогорец от анкетата "Футболист на футболистите". Клаудиу Кешеру получи приза на най-добър нападател, Антон Недялков за защитник, а Доминик Янков за най-добър млад футболист.

През първата част липсваха сериозните голови положения, но въпреки това точно преди почивката домакините поведоха в резултата. След само няколко секунди игра защитникът на гостите Симеон Петров получи травма, но успя да се върне в игра. В 6-ата минута Текпетей опита да завърши с удар от воле, но не уцели добре топката. Домакините имаха инициативата и в 13-ата минута Вандерсон засече топката след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран от Валентин Йосков.

Гостите също погледнаха в предни позиции и след половин час игра Валентин Йосков отправи далечен удар, но не затрудни Серджио Падт. Малко преди почивката пък Галин Иванов изпълни опасен пряк свободен удар, но изпрати топката в ръцете на стража на домакините. В 42-ата минута Мавис Чибота опита успоредно подаване в наказателното поле, където обаче Даниел Наумов изби топката пред краката на Елвис Ману, който удари вратаря в главата и получи жълт картон. Наумов пък получи дълга лекарска помощ след тежкия удар. В последните секунди от добавеното време на първата част Сисиньо центрира, а Бернард Текпетей отправи прехвърлящ удар с глава за 1:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Скоро след почивката пред Доминик Янков се откри добра възможност да удвои аванса на шампионите, но защитата на гостите се справи със ситуацията. Последваха неточни удари на Чибота и Янков. В 58-ата минута Бърнард Текпетей вкара топката в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада. Малко след това Сисиньо влезе мощно в наказателното поле и шутира, но Димитър Тодоров спаси. В 65-ата минута Влезлият като резерва две минути по-рано за своя дебют с екипа на "орлите" Дорин Ротариу получи топката в наказателното поле, напредна и я прати покрай Димитър Тодоров във вратата за 2:0.

Шампионите направиха разликата класическа в 73-ата минута, когато Ротариу намери с перфектен пас в наказателното поле Сисиньо, който върна към Елвис Ману и той се разписа от близка дистанция за 3:0. Над стадиона се изля порой, а в 80-ата минута Елвис Ману нахлу в наказателното поле и вместо да завърши атаката сам, опита подаване, което се оказа грешно решение. До края домакините продължиха да атакуват в търсене на четвърти гол, но попадение така и не падна. В добавеното време Ротариу излезе сам срещу вратаря, но прати топката в страничната греда.

След втората си поредна победа Лудогорец оглави класирането с пълен актив от 6 точки. ЦСКА 1948 остава без спечелена точка след два мача.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 1948 3:0
1:0 Бърнард Текпетей (45+5), 2:0 Дорин Ротариу (65), 3:0 Елвис Ману (73)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
1 - Симеон Петров от гостите стъпи накриво и получи травма, но успя да се върне в игра
6 - Текпетей опита да завърши с удар от воле, но не уцели добре топката
10 - Принудителна смяна за гостите, Марио Дилчовски влезе на мястото на Симеон Петров
13 - Вандерсон засече топката след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран от Валентин Йосков
30 - Валентин Йосков отправи далечен удар, но не затрудни Серджио Падт
42 - Даниел Наумов изби топката пред краката на Елвис Ману, който удари вратаря в главата и получи жълт картон
44 - Наумов пък получи дълга лекарска помощ след тежкия удар и бе заменен от Димитър Тодоров
45+5 - ГОООЛ за Лудогорец! В последните секунди от добавеното време на първата част Сисиньо центрира, а Бернард Текпетей отправи прехвърлящ удар с глава за 1:0
45+6 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
46 - Доминик Янков бе изведен на добра позиция за удвояване на преднината, но защитниците на гостите се справиха със ситуацията
49 - Мавис Чибота опита удар, но топката излезе в аут
50 - Неточен удар на Доминик Янков от средна дистанция
58 - Бърнард Текпетей вкара топката в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада
60 - Сисиньо влезе мощно в наказателното поле и шутира, но Димитър Тодоров спаси
65 - ГОООЛ за Лудогорец! Влезлият като резерва две минути по-рано за своя дебют с екипа на "орлите" Дорин Ротариу получи топката в наказателното поле, напредна и я прати покрай Димитър Тодоров във вратата за 2:0
73 - ГОООЛ за Лудогорец! Ротариу намери с перфектен пас в наказателното поле Сисиньо, който върна към Елвис Ману и той се разписа от близка дистанция за 3:0
75 - Над стадиона се излива истински порой и играта продължава
80 - Елвис Ману нахлу в наказателното поле и вместо да завърши атаката сам, опита подаване, което се оказа грешно решение
90+1 - ГРЕДА за Лудогорец! Дорин Ротариу излезе сам срещу вратаря Димитър Тодоров и прати топката в страничната греда, вместо да потърси пас към Елвис Ману
90+1 - Край на мача! Лудогорец разби ЦСКА 1948 и поведе във временното класиране

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо , 5. Георги Терзиев, 32. Жосуе Са, 6. Шакил Пинас, 25. Стефан Баджи (62 8. Клод Гонзалвеш), 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон (62 95. Каули Оливейра), 37. Бернард Текпетей (62 29. Дорин Ротариу ), 10. Елвис Ману
Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 8. Клод Гонзалвеш, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон, 29. Дорин Ротариу, 95. Каули Оливейра
Треньор: Валдас Дамбраускас

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (44 1. Димитър Тодоров), 7. Марио Топузов, 5. Михаил Минков, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров (10 55. Марио Дилчовски), 44. Костадин Илиев, 18. Ивайло Чочев , 64. Владимир Гогов (77 21. Кристиан Върбанов), 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов (77 9. Денислав Ангелов), 98. Валентин Йосков (46 20. Ангел Бастунов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 88. Мартин Хайдаров, 55. Марио Дилчовски, 9. Денислав Ангелов, 21. Кристиан Върбанов
Треньор: Мирослав Миндев

Разград, стадион "Хювефарм Арена"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия