Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Лудогорец разби с 5:1 Черно море в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Шампионите надиграха по категоричен начин "моряците" и се поздравиха с най-изразителната си победа от началото на първенството. Така Лудогорец събра 23 точки и се изкачи на второто място, изпреварвайки ЦСКА, който часове по-рано падна с 0:1 от лидера Левски.

"Орлите" започнаха вихрено в домакинството на Черно море. В 11-ата минута Вандерсон бе изведен от Клаудиу Кешерю сам срещу Георги Китанов, бразилецът преодоля вратаря на гостите и откри резултата - 1:0. До почивката не падна нов гол, като в 28-ата минута Радослав Василев нацели напречната греда на вратата на Лудогорец.

През втората част имаше цели пет попадения. В рамките само на минута шампионите отказаха варненци с два гола. В 47-ата Кешерю направи 2:0, а секунди след това Димо Бакалов бе точен за 3:0.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В 55-ата "моряците" намалиха чрез Аристоте Ндонгала - 3:1, но избраниците на Пауло Аутори не им позволиха дори да си помислят, че може да вземат дори точка от "Лудогорец Арена". В 62-ата минута и Марселиньо успя да се разпише. Игралият много силно Димо Бакалов овладя центрирана топка и направи отличен рейд в наказателното поле на варненци, подавайки на връхлитащия бразилец, който отблизо вкара за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Кешерю с второто си попадение в срещата. Румънецът отбеляза в 71-ата минута с мощен изстрел след асистенция на Бакалов.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 5:1
1:0 Вандерсон (12), 2:0 Клаудиу Кешерю (47), 3:0 Димо Бакалов (48), 3:1 Аристоте Ндонгала (55), 4:1 Марселиньо (62), 5:1 Клаудиу Кешерю (71)

Най-интересното от двубоя:
1 - Начало на мача.
12  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Клаудиу Кешерю изведе Вандерсон сам срещу Георги Китанов, бразилецът преодоля вратаря на гостите, откривайки резултата.
16 - "Орлите" организираха контраатака, при която Кампаняро се озова на стрелкова позиция, ударът му мина встрани от вратата на Черно море.
28  ГРЕДА! Радослав Василев засече с глава центрирана от Георги Илиев топка, която се отби в напречната греда.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОООЛ! Кешерю бележи за 2:0! Румънският голмайстор на домакините напредна към вратата на "моряците" и отправи неспасяем удар.
48
 ГОООЛ! 3:0 за Лудогорец, Димо Бакалов се разписва преди да е изминала 1 минута след подновяването на играта.
55  ГОООЛ! Варненци намаляват изоставането - 3:1! Аристоте Ндонгала отбеляза отблизо с глава след центриране на Георги Илиев от корнер.
62  ГОООЛ! 4:1 за шампионите, Марселиньо също се разписва. Димо Бакалов овладя центрирана топка и направи отличен рейд в наказателното поле на "моряците", подавайки на връхлитащия бразилец, който отблизо вкара.
63  Aнтон Недялков излиза, в игра за Лудогорец се появява Натанаел.
65  Дани Кики заменя Георги Илиев.
71  ГОООЛ! 5:1 за Лудогорец, Кешерю с втори гол в мача. Марселиньо подаде на Бакалов, който продължи с едно докосване към румънеца, а той реализира с мощен изстрел от границата на наказателното поле.
74  Дяков е сменен от Мей Махлангу.
78  Кампаняро е сменен от Лукас Саша.
78  Илиан Илиев пуска в игра младока Мартин Костадинов, Аристоте Ндонгала излиза.
87  Радослав Василев опита да вкара със задна ножица и не бе далеч от целта, топката прелетя над напречната греда.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Лудогорец отвя Черно море с 5:1.

Ludogorets
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан Сантос, 3.Антон Недялков (63  6.Натанаел), 30.Козмин Моци , 90.Рафаел Форстър, 4.Сисиньо, 18.Светослав Дяков (74  11.Мей Махлангу), 10.Густаво Кампаняро (78  8.Лукас Саша), 84.Марселиньо , 88.Вандерсон , 7.Димо Бакалов , 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 8.Лукас Саша, 6.Натанаел, 44.Яцек Горалски, 64.Доминик Янков,  11.Мей Махлангу, 9.Жоао Пауло
Треньор: Пауло Аутори

ЧЕРНО МОРЕ: 36.Георги Китанов, 5.Стефан Станчев, 33.Мирослав Енчев, 70.Пламен Димов, 41.Юго Кононго (84  8.Eмил Янчев), 38.Аристоте Ндонгала  (78  17.Мартин Костадинов), 71.Васил Панайотов, 21.Георги Илиев (65  99.Дани Кики), 16.Петър Витанов, 90.Мартин Минчев, 10.Радослав Василев
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 8.Емил Янчев, 11.Жорже Алвес, 17.Мaртин Костадинов, 18.Атанас Зехиров, 14.Георги Божилов, 99.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия