Лудогорец понесе най-тежката си загуба в ерата "Домусчиев", отстъпвайки с 2:6 на Атлетико Паранензе, който беше във втора дивизия на Бразилия, но от новия сезон ще се състезава в елита. Селекцията на Ивайло Петев беше направена на пух и прах от първия си съперник в стартиралия днес турнир "Марбея Къп".

Бразилците тотално надиграха Лудогорец и заслужено постигнаха изразителна победа, която дори можеше да бъде с още по-голям резултат.

Автор на двете попадения за българския шампион стана появилият се на смяна през второто полувреме Жуниор Кишада.

И след като селекцията на Ивайло Петев постигна победи в първите си две контроли все срещу отбори, които са шампиони на страните си - 3:1 над Шериф (първенец на Молдова) и 1:0 над Екранас (на Литва), днес разградчани изглеждаха неузнаваеми и записаха изключително тежка загуба в доста странен мач. Този резултат няма как да не пробуди подозрения и отново да се заговори за "черно тото". Головете падаха един след друг през второто полувреме, а през първата част азиатският съдия свири две дузпи в рамките на по-малко от 5 минути. Първата беше доста спорна и при резултат 0:0. Нападателят на Лудогорец Роман Безяк падна театрално, но все пак спечели 11-метров наказателен удар, който Светослав Дяков пропиля, след като вратарят на бразилците спаси изстрела му.

Секунди след това главният рефер отново отсъди 11-метров наказателен удар, но този път за съперника. Дузпата отново бе изключително спорна, но Атлетико Паранензе поведе чрез Елиас, реализира първия гол във вратата на Владислав Стоянов - 0:1.

Малко преди почивката новият страж на Лудогорец беше наказан за втори път. Елиас изведе отлично Маркос, който прехвърли Стоянов за 0:2.

След почивката паднаха цели 6 гола. В 63-ата минута защитата на Лудогорец отново се пропука, а Дейвид стреля точно - 0:3. Само минута след това Маркос реализира за втори път, преодолявайки технично трима играчи от селекцията на Ивайло Петев - 0:4.

В 72-ата появилият се на смяна Жуниор Кишада намали, след като успя да промуши топката отблизо в мрежата на Алетико Паранензе - 1:4.

В 74-ата младежкият национал Георги Костадинов си отбеляза автогол, засичайки топката с глава в собствената си мрежа при центриране от корнер - 1:5.

Головете обаче не спряха да падат. В 77-ата Мануел направи 1:6.

Последният гол в мача бе в полза на Лудогорец. Жуниор Кишада реализира за крайното 2:6.

В първия двубой от турнира "Марбея Къп" грузинският Торпедо (Кутаиси) победи Рапид (Букурещ) след изпълнение на дузпи. Мачът завърши 1:1 в редовното време, а при дузпите грузинците надделяха с 5:4. След мача на Лудогорец ще се играе срещата Динамо (Киев) - Оцелул (Галац), която ще определи следващия съперник на българите.

ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИКО ПАРАНЕНЗЕ 2:6
0:1 Елиас (42-дузпа), 0:2 Маркос (45), 0:3 Дейвис (63), 0:4 Маркос (64), 1:4 Жуниор Кишада (72), 1:5 Георги Костадинов (74-автогол), 1:6 Мануел (77), 2:6 Жуниор Кишада (86)