ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Мая Савова и Кристиян Милатинов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец спечели с убедителното 5:0 гостуването на Ботев (Враца) от четвъртия кръг на Еfbet Лига и вдигна самочувствието след отпадането от Шампионската лига от Олимпия (Любляна).

Точен в осмата минута беше Руан Секо, за когото това беше първи гол с екипа на "орлите". В 17-ата минута домакините останаха с 10 човека на терена след червен картон на Диого Барбоса, което улесни задачата на гостите от Разград.

В началото на втората част се разписа испанският защитник Сон. До края точни бяха още Педро Нареси, Аслак Фон Витри и Кирил Десподов, който влезе на смяна.

Така във втори пореден мач в Efbet Лига Лудогорец победи с 5:0, след като се наложи със същия резултат и срещу Етър.

За мача във Враца Ивайло Петев заложи от първата минута на привлечения от Левски Ноа Сонко Сундберг и на бразилския нападател Руан Секо, които записаха дебют.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Първото полувреме шампионите изцяло доминираха, а домакините не затрудниха нито веднъж Симон Слуга. В осмата минута Кайо Видал изведе Руан Секо вдясно от вратата на врачани, а бразилският нападател матира Красимир Костов, промушвайки топката между краката му и давайки преднина на Лудогорец с 1:0.

В 17-ата минута ситуацията за Ботев (Враца) стана още по-тежка. Диого Барбоса бе изгонен с директен червен картон за влизане с бутоните в краката на Кайо Видал. Първоначално главният съдия Георги Гинчев показа само жълт картон на халфа, но след консултация с ВАР изгони играча на домакините. При изпълнението на прекия свободен удар Спас Делев не уцели вратата заради рикошет.

В 28-ата Иван Йорданов стреля от дистанция, топката срещна десния страничен стълб на вратата на Ботев, Руан Секо я довкара, но попадението не бе зачетено заради засада. До почивката с пропуск се отчете Спас Делев.

Футболистите на Петев започнаха силно и второто полувреме. В 48-ата Сон покачи на 2:0. Ноа Сонко Сундберг комбинира с Кайо Видал, който изведе испанския защитник на лявото крило. Сон проби в наказателното поле на Ботев и с удар с десния крак се разписа.

В 62-ата минута Красимир Костов направи груба грешка. Стражът изпусна топката, която Ноа Сонко Сундберг изстреля с глава след ъглов удар, тя стигна до Педро Нареси, който отблизо покачи на 3:0. Само 120 секунди след това "орлите" поведоха с 4:0. Иван Йорданов центрира от ъглов удар, на далечната греда Аслак Фон Витри бе оставен непокрит и от воле порази целта.

Гостите продължиха да се забавляват. Появилият се като резерва Кирил Десподов също успя да се разпише. В 72-ата минута той бе оставен да овладее дълго подаване от Клод Гонсалвеш и сам срещу Костов го прехвърли майсторски за крайното 5:0.

В следващия кръг врачани ще гостуват на Левски - на 13 август (неделя от 18:45 часа), а Лудогорец ще приеме ЦСКА в Разград същия ден, но от 21:15 часа. Преди това обаче, "орлите" имат гостуване на Астана в Лига Европа - във вторник (8 август oт 17:00 часа).

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

БОТЕВ (Враца) - ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Руан Секо (8), 0:2 Сон (48), 0:3 Педро Нареси (62), 0:4 Аслак Фон Витри (64), 0:5 Кирил Десподов (72)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец с попадение на дебютанта Руан Секо! Бразилският нападател получи перфектен пас с пета от Кайо Видал, напредна отляво и стреля от малък ъгъл, прокарвайки топката между краката на Красимир Костов.
14 - Руан Секо засече с глава центрирана от Доминик Янков топка, изпращайки я встрани от вратата на домакините.
15  Жълт картон за Диого Барбоса за груб фаул срещу Кайо Видал.
17   ЧЕРВЕН КАРТОН! Съдията Георги Гинчев прегледа ситуацията с ВАР и изгони Барбоса с директен червен картон.
28  Отменен гол на Руан Секо. Иван Йорданов стреля от дистанция, топката срещна дясната греда, бразилецът направи добавка на празна вратата, но е бил в положение на засада и попадението не беше зачетено.
37 - Аслак Фон Витри центрира остро, Спас Делев изправари Браян Мендоса и засече с глава, но покрай целта в аут.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОЛ! 2:0 за Лудогорец след попадение на защитника Сон. Испанецът блесна с индивидуален рейд, преодоля Луис Фелипе и изпрати топката в далечния ъгъл на Костов.
62
 ГОЛ! 3:0 за Лудогорец след груба грешка на Красимир Костов. Сонко Сундберг игра с глава при центриране от корнер, стражът на домакините не успя да улови топката, която попадна в Педро Нареси и той вкара в опразнената врата.
64
 ГОЛ! Гостите с ново попадение, Аслак Фон Витри прави 4:0 за "орлите". Защитникът остави безпомощен Костов с удар от воле след центриране на Иван Йорданов от корнер.
72  ГОЛ! 5:0 за Лудогорец, след като и Кирил Десподов бележи. Националът получи дълъг извеждащ пас от Клод Гонсалвеш, овладя с едно докосване на границата на наказателното поле и с прехвърлящ удар не остави шанс на Костов.
90+2  ГРЕДА след удар на Текпетей.
90+3 - Край на мача. Лудогорец спечели гостуването във Враца с 5:0.

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов, 3.Мартин Кавдански (к), 4.Луис Соарес, 7.Момчил Цветанов, 10.Спас Георгиев (56  11.Жан-Пиер Да Силва), 17.Чавдар Ивайлов , 18.Диого Барбоса , 23.Браян Мендоса , 77.Стефан Велев, 9.Даниел Генов (56  15.Мирослав Маринов), 19.Браян Переа
Резерви: 34.Федерико Рубио, 8.Митко Панов, 11.Жан-Пиер Да Силва, 15.Мирослав Маринов, 16.Красимир Тодоров, 20.Мартин Христов, 22.Петър Кепов, 28.Едуардо Кунде, 88.Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

ЛУДОГОРЕЦ:
12.Симон Слуга, 16.Аслак Фон Витри  , 32. Игор Пластун (к), 26.Ноа Сонко Сундберг, 17.Франсиско Сон , 6.Якуб Пьотровски (59  37.Бернард Текпетей), 64.Доминик Янков (46  8.Клод Гонсалвеш), 77.Кайо Видал (71  7.Рик Джонатан), 82.Иван Йорданов, 90.Спас Делев (59  30.Педро Нареси ), 99.Руан Секо  (65  11.Кирил Десподов )
Резерви: 1.Серджио Падт, 7.Рик Джонатан, 8.Клод Гонсалвеш, 11.Кирил Десподов, 24.Оливие Вердон, 30.Педро Нареси, 37.Бернард Текпетей, 44.Марсел Хайстер, 88.Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР