Лудогорец победи Черно море с 1:0 у дома в двубой от 16-ия кръг на efbet лига и записа шести пореден успех в елита.

Гостите започнаха по-активно и до първите десет минути имаха две положения за гол.  Лудогорец обаче успя да поведе с първия си точен удар в мача в 17-ата минута, когато Клаудиу Кешерю вкара отблизо. До края на първото полувреме и двата тима имаха възможност да вкарат, но не се възползваха.

Малко след час игра Каули можеше да удвои аванса на Лудогорец, но вратарят на Черно море се справи. Минути по-късно Велислав Василев пропусна да изравни при контраатака, но ударът му беше спасен. До края гостите от Варна опитаха натиск, но той не доведе до промяна в резултата.

Лудогорец вече води с 5 точки на върха в класирането, а има и мач по-малко от преследвачите Локомотв (Пловдив) и ЦСКА, които са с 30 точки. Черно море пък остана на седма позиция с 21 точки.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Клаудиу Кешерю (17')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
5' Първи удар в мача и той е в актива на Черно море! Васил Панайотов посрещна избита от защитата на Лудогорец топка и шутира без забавяне, но в аут.
8' Спасяване на Владислав Стоянов след добър удар от дистанция на Матиас Курьор.
17' ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю се оказа в най-добра позиция в наказателното поле и отблизо вкара топката във вратата.
22' Пропуск на домакините! Отлична многоходова атака изведе Десподов на стрелкова позиция, но националът се забави и топката му бе избита от Дробаров.
29' Отлична контраатака на "моряците" завърши с хубав удар на Касми, но топката премина над вратата.
33' Кешеру опитва да изненада Иван Дюлгеров от далечна дистанция, но ударът му е много неточен.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' Кирил Десподов отправи техничен удар в далечния ъгъл, но за съжаление на домакините топката излезе в аут.
58' Появилият се като резерва Родриго за Черно море отправи опасен удар, но Стоянов улови.
59' Елвис Ману показва добра техника и задържа топката в наказателното поле на Черно море, а след това връща към Алекс Сантана, който шутира без забавяне покрай вратата
65'  Страхотен шанс за Лудогорец! Каули овладя топката в наказателното поле и стреля, но вратарят на Черно море се справи.
72'  Непростим пропуск на току-що влезлия Велислав Василев! Домакините оставиха Сисиньо сам срещу трима в "синьо", но завършващият удар на резервата не затрудни Владо Стоянов.
79' Добро изпълнение на фаул от страна на Десподов, но топката минава над вратата.
82' Жосуе Са блокира опасен удар на Матиас Курьор и топката излиза в корнер.
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛудогорец: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Елвин Ману (76'  13. Мавис Чибота ), 11. Кирил Десподов , 18. Светослав Дяков, 21. Драгош Григоре , 28. Клаудиу Кешерю  (85'  12. Абел Анисе) , 32. Жосуе Са , 64. Доминик Янков  (61'  95. Каули Оливейра)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 81. Димитър Митков
Треньор: Станислав Генчев

Черно мореЧерно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров (46'  8. Емил Янчев), 2. Цветомир Панов , 15. Леандро Андраде (71'  17. Велислав Василев), 71. Васил Панайотов , 29. Файсел Касми (56'  72. Родриго Енрике ), 70. Стефан Велев , 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса (67'  16. Денислав Ангелов)
Резерви: Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Ивайло Стоянов