ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето какви прогнози дадоха ТВ продуцентът Иван Арнаудов и певицата Кали за мача в Разград

Лудогорец изненадващо завърши наравно 1:1 с Арда в среща от 11-ия кръг на Еfbet Лига. Резултатът бе открит още в 17-ата секунда от Матиас Тисера. В 28-ата минута обаче защитникът на домакините Георги Терзиев си вкара автогол.

Мачът в Разград беше белязан от два отменени гола на шампионите в края. Те все пак поведоха в класирането след загубата на ЦСКА от Левски с 0:2. Лудогорец излезе на върха с 23 точки, колкото има и ЦСКА 1948, но "червените" са с два мача повече. Следват ЦСКА и Локомотив (Пловдив) с по 22, пети е Черно море с 19, а Арда е на деветото място със 17 точки.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Двубоят в Разград започна с ранен гол. Гостите от Кърджали изпълниха началния удар, но не успяха да задържат топката, която им бе отнета от Рик Джонатан пред наказателното поле. Той продължи към Десподов, който я остави за Матиас Тисера и аржентинецът реализира още в 17-ата секунда.

Избраниците на Александър Тунчев можеха веднага да изравнят, след като домакините едва не си отбелязаха автогол. Серджио Падт опита да изчисти топката, но уцели Игор Пластун и последва корнер, след който не се стигна до опасност пред вратата на "орлите". В 23-ата минута Десподов стреля опасно от малък ъгъл, Анатолий Господинов отклони с върха на пръстите си, а топката се удари в дясната греда.

Лудогорец все пак си отбеляза автогол. В 28-ата минута Ел Мами Тетах не успя да засече хубаво центриране отляво на Александър Георгиев, но движението му заблуди Георги Терзиев, който остана изненадан и топката се отклони в него и влетя в мрежата на Падт - 1:1.

След изравняването настроението в играта на шампионите като че ли се изпари и гостите бяха затруднени само веднъж до почивката.

В 55-ата минута Десподов центрира, а топката срещна дясната греда на вратата на Арда. Секунди след това Падт спаси опасен шут на Ел Мами Тетах. В 61-ата минута капитанът на гостите Иван Коконов изби пред голлинията удар с глава на Георги Терзиев.

В 76-ата минута беше отменен гол на Лудогорец заради засада. След продължителна атака топката се озова в краката на Нонато, който прати топката във вратата на Арда, но търчереферът вдигна флага за засада. Тя беше потвърдена и от хората във ВАР-буса, според които Сисиньо е бил в положение на засада при изграждането на атаката.

Пет минути преди края на редовното време бе отменено и второ попадение на шампионите. След корнер Георги Терзиев стреля с глава, но в опита си да изчисти Иван Коконов си отбеляза автогол. След проверка с ВАР той не бе зачетен заради засада на Игор Тиаго.

В добавеното време Арда остана с 10 човека след втори жълт картон на Джунейт Али.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 1:1
1:0 Матиас Тисера (1), 1:1 Георги Терзиев (28-автогол)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец след попадение на Матиас Тисера още в 17-ата секунда. Гостите сгрешиха с изнасянето на топката, Рик Джонатан я овладя и я изпрати в наказателното поле, където Кирил Десподов я остави за Тисера, който отбеляза.
11  Жан Карничник проби отдясно и центрира към далечната греда, където оставеният непокрит Тисера с глава от добра позиция не успя да вкара.
23  ГРЕДА! Страхотен удар на Десподов бе отклонен с върха на пръстите от стража на Арда Анатолий Господинов, но това бе достатъчно топката да се удари в дясната греда.
28  АВТОГОЛ! Резултатът е изравнен - 1:1. Александър Георгиев центрира отляво към Ел Мами Тетах, който не успя да насочи топката към вратата на Серджиo Падт, но движението му заблуди Георги Терзиев, кълбото се удари в него и влетя в мрежата на шампионите.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  ГРЕДА! Десподов центрира, топката срещна дясната греда на вратата на Арда.
56  Блестяща намеса на Падт, който предотврати втори гол за гостите, спасявайки удар отблизо на Ел Мами Тетах
61  Георги Терзиев засече центриране от корнер, но застаналият пред голлинията капитан на Арда Иван Коконов успя да избие.
76  ОТМЕНЕН ГОЛ! Каули подаде елегантно с пета към Антон Недялков, който шутира, но ударът му бе отразен. Топката попадна в краката на Нонато, той отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.
85  ОТНОВО ОТМЕНЕН ГОЛ! Терзиев отклони към Игор Тиаго, но намиращият се пред него Иван Коконов отклони топката в собствената си врата. След дълго преглеждане попадението беше отменено заради засада на Тиаго.
90+2  ЧЕРВЕН КАРТОН! Втори жълт картон за Джунейт Али и Арда ще завърши с 10 човека.
90+5 - Край на мача. Лудогорец и Арда завършиха 1:1.

PFK Ludogorets 1945 Razgrad

ЛУДОГОРЕЦ1.Серджио Падт, 21. Жан Карничник (60  4.Сисиньо), 32. Игор Пластун , 5. Георги Терзиев , 14. Дени Групер (60  3.Антон Недялков), 6. Якуб Пьотровски, 20. Нонато (78  64.Доминик Янков), 11. Кирил Десподов (к) (60  90.Спас Делев), 95. Каули Оливейра , 73. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера  (78  9.Игор Тиаго)
Резерви: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 9. Игор Тиаго, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Арда
АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али , 3. Умар Сако,  24. Алекс Петков, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев (46  20.Деян Лозев ), 17. Иван Коконов (к) (86  33.Иван Тилев), 18. Ласана Н`Диайе (68  10.Светослав Ковачев), 26. Ел Мами Тетах, 80. Лъчезар Котев , 97. Жозе Жуниор
Резерви: 36. Васил Симеонов, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия