ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец размаза Берое с 5:0 в мач от седмия кръг на efbet Лига и преди реванша с Аякс от плейофите за влизане в групите на Лига Европа идния четвъртък в Амстердам след загубата с 1:4 в първата среша. Тимът от Стара Загора последва съдбата на Ботев (Враца) и Етър, които също отнесоха пет попадения от "орлите". Лудогорец вкара пет гола и победи с 5:1 и Астана в Лига Европа. Франко Русо (19), Бърнард Текпетей (30), Якуб Пьотровски (66), Кайо Видал (74) и Спас Делев (84) вкараха голове във вратата на заралии.

Срещата в Разград стартира с минута мълчание в памет на четиримата загинали фена на Левски след първия мач на "сините" в плейофа за влизане в групи на Лига на конференциите срещу Айнтрахт Франкфурт, завършил 1:1 на Националния стадион "Васил Левски".

Гостите започнаха по-настъпателно и в началото Тиаго Сейхас отправи силен удар с десния крак без подготовка, но Симон Слуга направи спасяване с една ръка. Лека полека домакините взеха инициативата и в 19-ата минута поведоха, след като Иван Йорданов пласира отлично центриране от корнер в наказателното поле на старозагорци. Там над всички се извиси Франко Русо, който с глава реализира за 1:0. Малко след това Руан Крус беше изведен сам срещу вратарят зад отбраната на Берое и опита да премине Ачинели, ала стражът на старозагорци се справи и блокира продължението на топката край него.

След половин час игра разгрдачани пресираха високо съперника, а Сон открадна топката и технично пусна към Текпетей. Ганаецът отправи техничен удар към старозагорската врата, който не остави шансове на Ачинели за 2:0. Малко след това Густаво Каскардо даде отличен пас в наказателното поле на Лудогорец за Едвин Ласо. Той можеше да стреля от въздуха, но не успя да го стори, след което топката отиде встрани. В 42-ата минута домакините можеха да си вкарат комичен автогол. Бърнард Текпетей реши да върне топката на Симон Слуга от центъра, тя обаче бе изключително коварна и се насочи високо към вратата на "орлите". За щастие на Лудогорец топката излезе в корнер.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката в 51-ата Текпетей отправи много силен удар с левия крак, след като комбинира с Руан Крус, а шутът на ганаеца отиде високо над старозагорската врата. Пет след това Берое имаше претенции за дузпа, след като Еспиноса върна към Селеста, но Рик Джонатан и Педро Нареси се намесиха. Рик пресече с крак топката, а Нареси се хвърли на шпагат, след което топката се удари в ръката му, след като беше на тревата, а съдията Драганов остави играта да продължи.

В 66-ата Клод Гонсалвеш открадна топката от Сейхас и с пета изведе Якуб Пьотровски, а за поляка беше лесно да се преодолее Ачинели за 3:0. Домакините продължиха да се забавляват и вкараха нов гол. В 74-ата минута Кайо Видал получи топката в наказателното поле на беройци топката и финтира бранител на съперника, след което отправи страхотен изстрел към вратата на Ачинели за 4:0.

Шест минути преди края на редовното време Спас Делев се нагърби да изпълни пряк свободен удар, а опитният футболист прати топката над стената, след което преодоля Ачинели, за да оформи крайното 5:0 за шампионите.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 5:0
1:0 Франко Русо (19), 2:0 Бърнард Текпетей (30), 3:0 Якуб Пьотровски (66), 4:0 Кайо Видал (74), 5:0 Спас Делев (84)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на загиналите фенове на Левски през седмицата.
1 - Начало на срещата.
2 - Иван Йорданов сбърка при изнасянето на топката, Тиаго Сейхас стреля, а Симон Слуга изби в корнер.
6 - Бърнард Текпетей опита удар, но гостите избиха в корнер.
12 - Иван Йорданов стреля по диагонала, топката се удари в Ачинели и излезе в корнер.
19 - ГОООЛ за Лудогорец! След центриране на Иван Йорданов от корнер Франко Русо с глава отбеляза за 1:0.
24 - Руан Секо излезе сам срещу вратаря, но Ачинели и успя да скъси ъгъла и да избие шута на бразилеца.
30 -  ГОООЛ за Лудогорец! Сон пусна към Бърнард Текпетей в наказателното поле и той с хубав удар прати топката покрай вратаря Ачинели за 2:0.
33 - Ласо получи топката зад защитата на домакините, опита да прехвърли Слуга, но не му се получи.
42 - Лудогорец можеше да си вкара комичен автогол. Бърнард Текпетей реши да върне топката на Симон Слуга от центъра, тя обаче бе изключително коварна и се насочи високо към вратата на "орлите". За щастие на Лудогорец топката излезе в корнер.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Бърнард Текпетей подаде към Якуб Пьотровски, който центрира, но топката се оказа прекалено висока за Руан Секо.
48 - Педро Нареси стреля от границата на наказателното поле, но Родриго Ачинели спаси.
51 - Бърнард Текпетей направи двойно подаване с Руан Крус, освободи си пространство и стреля с левия крак, но изпрати топката много силно над вратата на Берое.
56 - Еспиноса стреля, но топката бе блокирана от Георги Терзиев. Атака продължи и се наложи защитниците на Лудогорец да се хвърлят към топката, която застрашително отиваше към Франческо Селесте, който бе на изгодна позиция и не успя да реализира.
66 - ГОООЛ за Лудогорец! Тиаго Сейхас направи груба грешка, Клод Гонзалвеш открадна топката пред наказателното поле на Берое, пусна към Якуб Пьотровски и полякът със силен удар я вкара в мрежата на Берое за 3:0.
74 - ГОООЛ за Лудогорец! Кайо Видал получи топката от Бърнард Текпетей в наказателното поле и с фалцов удар вкара много красив гол за 4:0.
75 - Педро Нареси бе изведен в наказателното поле от Спас Делев, стреля, но Ачинели изби в корнер.
84 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей бе съборен на дъгата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и Спас Делев го изпълни перфектно за 5:0.
90 - Край на мача! Лудогорец разби Берое с 5:0 в мача от седмия кръг на efbet Лига.

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо (465. Георги Терзиев), 44. Марсел Хайстер – 6. Якуб Пьотровски (7364. Доминик Янков ), 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов (638. Клод Гонзалвеш), 7. Рик Джонатан (6377. Кайо Видал ), 37. Бърнард Текпетей , 99. Руан Секо (6790. Спас Делев )
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев
Треньор: Ивайло Петев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос , 4. Франческо Селесте, 5. Лучано Скуадроне, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо, 19. Васил Василев (4698. Бруно Шмуц), 20. Дамян Йорданов (468. Божидар Пенчев), 21. Тиаго Сейхас (7324. Стефан Гаврилов), 99. Майк Севайос
Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 8. Божидар Пенчев, 11. Франсиско Политано, 14. Виктория Вълков, 18. Илиян Стоянов, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Ривас
Треньор: Густаво Аранголаса

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Дратомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР