Шампионът Лудогорец направи 0:0 с украинския Металург (Донецк) в приятелска среща, играна в Австрия. Проверката бе последна за шампионите преди мача за Суперкупата на България срещу Берое в сряда (10 юли). Бившият играч на ЦСКА и националния отбор Велизар Димитров бе титуляр за украинците, както и друг любимец на сектор "Г" - Жуниор Мораес. През втората част на терена се появиха Грегъри Нелсън и бившият футболист на "Левски" Зе Соарес.

Разградчани започнаха срещата по-активно, а първата възможност се откри пред Мишел Платини. Ударът на бразилеца с глава обаче бе неточен. Бившият нападател на ЦСКА отново се озова на голова позиция в 35-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря Бандура. Стражът обаче изби топката, която Платини опита да пусне покрай него.

Играчите на Металург не затрудниха защитата на Лудогорец през тази първа част, като се запомни само един удар на Грегъри Нелсън, който обаче мина встрани.

В 50-ата минута Платини проби отляво и подаде на Иван Стоянов, но ударът на влезлия на почивката играч бе блокиран. Малко по-късно отново пред Стоянов се откри добра възможност и отново защитник на тима от Донецк изби в последния момент.

В 83-ата минута Витиня бе повален в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Марселиньо обаче би слабо в центъра на вратата и Бандура изби с крак. Това бе и последната възможност в мача, а Лудогорец не успя да запише победа в Австрия. В предишните две контроли разградчани загубиха с 1:3 от хърватския Риека и 1:4 от румънския Петролул.

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Витиня, Дяков, Ешпиньо, М. Иванов (72-Златински), М. Александров (46-Стоянов), Марселиньо, Платини (52-Безяк)

Металург: Бандура, Мирошмик, Барановски, Чечер, Голайдо, Данило, Прима, В. Димитров, Нелсън, Алесандро, Мораес (Зе Соарес, Нелсън, Панкев, Морозюк)