Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:1 в среща от 14-ия кръг на efbet лига в интригуващ мач с опасност и пред двамата вратари.

Двубоят започна с няколко възможности за домакините в първия четвърт час. В 16-ата минута разградчани все пак стигнаха до гол, макар дело на играча на Ботев Венцислав Керчев, насочил топката в собствената си врата (1:0).

Няколко минути по-късно врачани изравниха с попадение на Педро Лагоа (1:1). Лудогорец успя да се оттегли с аванс на почивката с попадение на Жозуе Са в 32-ата минута (2:1), а в 35-ата Елвис Ману удари гредата.

Втората част започна с добра възможност за гостите и появилият се на полувремето Юлиан Нвнов се размина с изравняването, след като топката срещна страничния стълб при негов удар.

След 60-ата минута Лудогорец отвърна с натиск, довел до няколко пропуска пред вратата на Ботев (Враца), но не се стигна до нов гол.

Разградчани се върнаха на върха в класирането на две точки и мач по-малко от Локомотив (Пловдив), докато Ботев (Враца) е на осмо място с 15.

Winbet - победата е емоция! (18+)

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Венцислав Керчев (16 автогол), 1:1 Педро Лагоа (20), 2:1 Жозуе Са (32)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
16'  ГОООЛ за Лудогорец! Джордан Икоко получи топката по дясното крило, опита остро центриране но се получи рикошет в крака на Венцислав Керчев и топката влезе във вратата на гостите.
20'  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Педро Лагоа се възползва от недоразумение в защитата на домакините и от няколко метра успя да изравни.
32'  ГОООЛ за Лудогорец!  Жозуе Са беше най-добре пласиран при центриране на Каули от фаул и с глава заби топката в мрежата за 2:1.
35'  ГРЕДА за Лудогорец! Елвис Ману удари напречния стълб след удар с глава.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49' Каули вкара гол за Лудогорец, но има сигнал за засада и попадението няма да бъде зачетено.
55'  ГРЕДА за Ботев (Враца)! Юлиан Ненов удари гредата след удар отблизо.
66' Претенции за дузпа за Лудогорец, след като Кешерю беше натиснат и падна в наказателното поле.
68' Чудесна възможност за домакините! Каули стреля на сантиметри от вратата.
77' Нов удар на Каули, но отново покрай вратата.
88' Опасен удар с глава на Кешерю, но над вратата.
90' Край на мача.

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману (58'  11. Кирил Десподов), 13. Мавис Чибота (69'  37. Бернар Текпетей), 22. Джордан Икоко , 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жозуе Са , 64. Доминик Янков (58'  18. Светослав Дяков), 95. Каули Оливейра (88'  12. Абел Анисе)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 24. Оливие Вердон, 81. Димитър Митков
Треньор: Станислав Генчев

Botev VratsaБОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 37. Венцислав Керчев , 9. Даниел Генов (46' 11. Юлиан Ненов), 14. Димитър Буров (82'  19. Ивайло Михайлов), 18. Илия Миланов, 21. Мартин Костадинов , 8. Педро Лагоа , 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински (74'  88. Том)
Резерви: 34. Дар Королев, 24. Алассане Н'Диайе, 16. Александър Станисавлевич, 30. Валери Домовчийски
Треньор: Антони Здравков

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград