ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец разби Локомотив (Пловдив) с 3:0 в контролна среща, която се игра в Банско. Матиас Тисера (10, 24) се разписа на два пъти, а едно попадение добави Педро Нареси (50) за втория успех на шампионите от началото на подготовката им след този с 1:0 над Марек. За "смърфовете" това бе първа проверка от лятната им подготовка.

Георги Терзиев, Оливие Вердон Кирил Десподов и Бърнард Текпетей не участваха за "орлите" заради контузии.

Още в 4-ата минута Аслак фон Витри подаде към Якуб Пьотровски, който стреля, но вратарят на пловдивчани Динко Хоркаш спаси. Три минути след това Марсел Хайстер отправи опасен удар от сериозно разстояние, но в последния момент топката срещна тялото на Матиас Тисера.

В 10-ата минута Лудогорец поведе, след като Марсел Хайстер проби по левия фланг, след което подаде на Доминик Янков, който стигна до аутлинията, финтира защитник и подаде към Матиас Тисера, който се обърна и реализира за 1:0. Шест минути по-късно Лудогорец организира добра атака, при която Дорин Ротариу комбинира с Якуб Пьотровски, който стреля от точката на дузпата в аут.

Шампионите удвоиха аванса си в 24-ата минута, когато защитниците на Локомотив допуснаха груба грешка, а Матиас Тисера отне топката, след което преодоля и Динко Хоркаш за 2:0. Седем минути след това Лудогорец направи много сериозен пропуск. Матиас Тисера бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, но опитът му да прехвърли вратаря не бе успешен. Хоркаш първоначално успя да докосне съвсем леко топката, а след това я настигна преди тя да премине голлинията.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Локомотив създаде първата си по-опасна възможност в 39-ата минута, когато Бубакар Дион проби и стреля, но Серджио Падт плонжира и спаси. Минута по-късно Димитър Илиев стреля от много сериозна дистанция право в ръцете на Падт.

Веднага след почивката Пипа центрира в наказателното поле на Локомотив, а Владислав Найденов стреля, но вратарят на "смърфовете" спаси. В 50-ата минута Рай Насименто центрира в пеналта на пловдивчани, където Илкер Будинов с глава продължи към Тодор Неделев, който пусна Педро Нареси и той не пропусна на празна врата за 3:0. След третия гол пловдивчани създадоха няколко добри възможности за гол чрез Димитър Илиев. При първия случай нападателят стреля в тялото на вратаря, а при втория шанс Дион центрира от корнер и Илиев стреля над вратата.

В 66-ата минута Владислав Найденов получи хубав извеждащ пас, след което подаде към Иван Йорданов, който стреля от точката на дупзата, но над напречната греда в аут. Четири минути след това заваля проливен дъжд, а до края на мача липсваха други голови положения.

Лудогорец ще удължи лагера си в Банско с няколко дни и ще изиграе още една контрола срещу румънския тим Университатя Крайова.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0
1:0 Матиас Тисера (10), 2:0 Матиас Тисера (24), 3:0 Педро Нареси (50)

Лудогорец (първо полувреме): Серджио Падт - Аслак фон Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хайстер - Клод Гонзалвеш, Якуб Пьотровски - Доминик Янков, Кайо Видал, Дорин Ротариу - Матиас Тисера

Лудогорец (второ полувреме): Симон Слуга - Педро Енрике, Мануел Шоу, Иван Йорданов, Пипа - Педро Нареси, Нонато - Рай Насименто, Тодор Неделев, Илкер Будинов (68' - Спас Делев) - Владислав Найденов

Локомотив (Пловдив):  Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Анес Хамзрауи, Пиер Зебли, Христо Иванов, Бубакар Дион, Алфа Конте, Димитър Илиев, Кристиан Мендоса, (резерви: (Кристиан Томов, Ефе Али, Калоян Костов, Иван Михайлов, Георги Каракашев)

Стадион: "Свети Петър", Банско
Съдия: Стоян Арсов

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!