Шампионът Лудогорец срази у дома Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от втория кръг на efbet Лига и продължава с пълен актив, след като на старта спечели с 3:0 при визитата си на Септември (София). Бърнард Текпетей (50) и Каули Оливейра (87) вкараха головете за "орлите".

След равностойно начало гостите направиха няколко опасни атаки към вратата на Симон Слуга, но без успех. В средата на първата част Оливие Вердон стреля след центриране от корнер, но топката мина над вратата на Илко Пиргов.

В 38-ата минута Лудогорец получи пряк свободен удар на близо 20 метра вляво по диагонала от вратата на Пиргов. Дени Групер стреля силно с левия крак и отправи първия точен удар в мача, но Пиргов изби в корнер. Малко преди края на първата част Сисиньо подари топката на Димитър Илиев, който от 12-13 метра я прати над вратата и пропиля страхотен шанс за гол.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През втората част играчите на Анте Шимунджа опитаха да упражнят натиск към вратата на "смърфовете" и в 50-ата минута поведоха. Рик Джонатан проби през центъра и чукна топката надясно към Бърнард Текпетей. Ганаецът смени рязко посоката и с изненадващ шут от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Пиргов за 1:0. Голът окрили домакините и те обкръжиха наказателното поле на "смърфовете".

След час игра Матиас Тисера бе изведен от Доминик Янков зад защитата на гостите. Аржентинецът си поведе топката и нахлу в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата на Илко Пиргов. Шампионите продължаваха да атакуват, а възпитаниците на Александър Томаш удържаха натиска. В 70-ата минута те на свой ред имаха шанс за гол. Карагерен центрира опасно от корнер, но Преслав Боруков и Бидунга се разминаха на сантиметри от топката. Осем минути по-късно Милош Петрович центрира отдясно и резервата Ивайло Димитров засече топката с глава, пращайки я в страничната греда.

В 87-ата минута влезлият като резерва Каули Оливейра направи двойно подаване с другия влязал от пейката Пиерос Сотириу и с елегантен удар удвои аванса на разградчани. Две минути след това Спас Делев бе изведен в наказателното поле при контраатака, но прати топката в гредата.

След успеха си Лудогорец има пълен актив от 6 точки. Локомотив (Пловдив) остава с 3 точки, спечелени след обрат срещу Пирин за 2:1 на старта.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0
1:0 Бърнард Текпетей (50), 2:0 Каули Оливейра (87)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - Домакините владеят повече топката след равностойното начало, но липсват голови положения.
15 - Тисера, Доминик Янков и Текпетей комбинираха на късо разстояние пред наказателното поле на Локомотив и се стигна до слаб и неточен удар.
25 - Рик Джонатан изведе Сисиньо по крилото, но Райън Бидунга и Мартин Паскалев с дружни усилия спряха набега на капитана на "орлите".
30 - Оливие Вердон стреля след центриране от корнер, но топката мина над вратата на Илко Пиргов.
38 - Дени Групер отправи първия точен удар в мача след изпълнение на фаул, но Илко Пиргов изби в корнер.
44 - Димитър Илиев получи топката на изгодна позиция и шутира над вратата.
45+3 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан проби в половината на гостите и подаде на Бърнард Текпетей, който с изненадващ удар по земя от далечна дистанция се разписа за 1:0.
59 - Матиас Тисера е изведен чудесно на чиста позиция от Доминик Янков, но не успя да преодолее вратаря Илко Пиргов
70 - Карагерен центрира опасно от корнер, но Преслав Боруков и Бидунга се разминаха на сантиметри от топката.
78 - ГРЕДА за Локо (Пд)! Милош Петрович центрира отдясно и резервата Ивайло Димитров засече топката с глава, пращайки я в страничната греда
84 - Петрович центрира отдясно, но топката дойде назад за Преслав Боруков и той не успя да отправи хубав изстрел.
87 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра направи двойно подаване с Пиерос Сотириу и с елегантен удар вкара за 2:0.
89 - ГРЕДА за Лудогорец! След страхотна контраатака Спас Делев получи топката в наказателното поле и шутира, но нацели страничната греда.
90+3 - Край на мача! Лудогорец срази Локомотив (Пловдив) с 2:0 и записа втора победа за сезона.

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (к), 7. Алекс Сантана (8982. Иван Йорданов), 10. Матиас Тисера (7919. Пиерос Сотириу), 14. Дени Групер, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей , 64. Доминик Янков (6695. Каули Оливейра ), 73. Рик Джонатан (7990. Спас Делев)
Резерви: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра
Старши треньор: Анте Шимунджа

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович , 15. Пиер Зебли , 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев (к), 9. Бирсент Карагарен , 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион (7211. Ивайло Димитров)
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 39. Сами Мехмедов, 25. Христо Иванов, 5. Тодор Павлов, 11. Ивайло Димитров
Старши треньор: Александър Томаш

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022