Лидерът в "А" група Лудогорец най-после успя да запише победа на турска земя. Селекцията на Ивайло Петев постигна зрелищен обрат с 4:2 срещу седмия в украинското първенство Таврия (Симферопол), който на 26 януари надигра с 2:1 "Левски" в друга контрола, играна в Анталия.

И двете попадения във вратата на Лудогорец вкара Сешук. Именно той наказа на два пъти и "сините". В днешната контрола Сешук откри резултата в 33-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Йордан Минев, след което удвои преднината на украинците в 41-ата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Таврия.

До 63-ата минута Лудогорец изоставаше с 0:2, но в крайна сметка спечели след отлична игра в последния половин час. Головете вкараха Димо Бакалов, Марселиньо, Йордан Минев и Станислав Генчев.

Мачът беше белязан от доста грубата игра на украинците, които здраво ритаха футболистите на Лудогорец. Реферът на двубоя изгони двама футболисти на Таврия - Гизерски и Любичич, с директни червени картони, но те бяха заменени от други играчи.

Днешната контрола беше последната за Лудогорец на турска земя. Балансът на тима е 1 победа, 4 равенства и 1 загуба.

ЛУДОГОРЕЦ - ТАВРИЯ 4:2
0:1 Сешук (33-дузпа), 0:2 Сешук (41), 1:2 Димо Бакалов (63), 2:2 Марселиньо (70), 3:2 Йордан Минев (83), 4:2 Станислав Генчев (88)

Съставът на Лудогорец: Урош Голубович, Йордан Минев, Александър Барт (76-Мантула), Любомир Гулдан, Витиня (71-Шоко), Светослав Дяков, Младен Кашчелан (46-Станислав Генчев), Михаил Александров (46-Иван Стоянов), Димо Бакалов (67-Кишада), Марселиньо, Емил Гъргоров