Лудогорец започна вихрено 2014 година, разбивайки с категоричното 5:1 Пирин (Благоевград) на собствения му стадион "Христо Ботев". Избраниците на Стойчо Стоев с лекота се наложиха срещу лидера в Югозападната "В" група.

Още преди почивката разградчани набързо вкараха три гола чрез Жуниор Кишада - 8-ата и 19-ата минути и Себастиан Ернандес, който реализира в 22-ата директно от пряк свободен удар.

В 66-ата Туджаров намали за домакините, а в 74-ата новото попълнение на Лудогорец Йерун Луму, реализира за 1:4. Привлеченият от холандския Вилем II талант ознаменува дебюта си с гол, след като отбеляза красиво попадение с левия крак след асистенция на Марселиньо.

За крайното 1:5 точен бе Теро Мантула в 75-ата.

Наставникът Стойчо Стоев даде шанс за изява в контролата с "орлетата" на общо 28 футболисти. В игра за Лудогорец бяха и трима от юношите - Денис Цолев, Олег Димитров и Томас Цвятков.

Контролата в Благоевград на живо изгледа собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев, а по трибуните на стадион "Христо Ботев" присъстваха около 500 запалянковци на Пирин.

ПИРИН (Бл) - ЛУДОГОРЕЦ 1:5
0:1 Жуниор Кишада (8), 0:2 Жуниор Кишада (12), 0:3 Себастиан Ернандес (22), 1:3 Туджаров (66), 1:4 Йерун Луму (74), 1:5 Теро Мантула (75)

Лудогорец: Иван Чворович, Александър Барт, Георги Терзиев, Йордан Минев, Шоко, Фабио Ешпиньо, Мичел Бургзорг, Себастиан Ернандес, Даниeл Абало, Михаил Александров, Жуниор Кишада (30 минута влизат - Георги Аргилашки, Иван Стоянов, Димо Бакалов; 45 минута влизат - Теро Мантула, Козмин Моци, Витиня, Христо Златински, Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк; 59 минута влизат - Владислав Стоянов, Върджил Мисиджан и Йерун Луму, в 65-ата в игра се завръща Терзиев; в 81-ата Стойчо Стоев пуска юношите Денис Цолев, Олег Димитров, Томас Цветков)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА