ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Маги Джанаварова и Ива Екимова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец победи Локомотив (София) с 1:0 в среща от 27-ия кръг на Ефбет лига, след която разградчани вече са лидер в класирането на точка пред досегашния водач ЦСКА.

Домакините отправиха първия по-опасен удар в срещата, а малко повече от четвърт час след началото Кирил Десподов бе на сантиметри от откриване на резултата.

В 21-ата минута Спас Делев вкара топката във вратата на Локомотив (София), но след преглед на ситуацията с ВАР, реферът водя засада и отмени попадението.

След половин час игра Локомотив получи първата си възможност да затрудни вратата на домакините, но Давид Малембана бе блокиран.

Последваха две опасни атаки на Лудогорец, но Кирил Десподов и Аслак фон Витри не успяха да преодолеят вратаря на "железничарите".

Минути преди края Селсо Рапосо от Локомотив получи втори жълт картон и напусна играта.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Второто полувреме започна с много опасен удар на Бърнард Текпетей, но топката премина покрай вратата. По-малко от десет минути след това вратарят на Локомотив за пореден път спаси тима си след удар с глава на Спас Делев.

След малко повече от час игра Локомотив показа зъби и Карло Франса можеше да шокира всички в Разград, но опитът му за прехвърляне не се получи.

Няколко минути след това Игор Тиаго удари напречната греда на вратата на Локомотив след изстрел с глава.

Лудогорец все пак стигна до гол в 81-ата минута, в която Игор Тиаго се разписа с глава след центриране на Спас Делев от корнер.

Минути преди края реферът отсъди дузпа за фаул срещу Матиас Тисера, но след това отмени наказателния удар и показа жълт картон за симулация на футболиста на разградчани.

Лудогорец вече е начело в класирането с точка пред ЦСКА преди мача на "червените" с Пирин в неделя. Локо (София) е на осма позиция с 37 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0
1:0 Игор Тиаго (81')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първа добра възможност в мача! Якуб Пьотровски стреля към вратата на Локомотив, но Гайе се справи.
17'  Какъв пропуск! Кирил Десподов се пребори за топката пред наказателното поле на Локо, стреля, топката се отби в тялото на вратаря на "железничарите", който Бабукар Гайе бързо се изправи и с плонж изби топката на сантиметри от голлинията.
21'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Лудогорец! Спас Делев получи топката от Аслак фон Витри и с техничен удар я прати в далечния ъгъл.
32'  Възможност за Локомотив! Давид Малембана се озова в добра позиция, но бранител на Лудогорец го блокира, преди да бъде нанесен удар към вратата на Падт.
34'  Кирил Десподов бе изведен срещу вратаря на Локо (София), но Лука Иванов го догони и му попрече да отправи силен удар.
35'  Пореден пропуск за Лудогорец! Аслак фон Витри се измъкна отдясно и шутира в близкия ъгъл, но Гайе спаси.
43'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Селсо Рапосо напуска играта след втори жълт картон.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  Бомбен удар на Бърнард Текпетей, но топката профучава покрай гредата.
56'  Невероятна възможност за Лудогорец! Спас Делев насочи топката с глава, но Гайе за пореден път спаси.
63'  Каква възможност за Локомотив! Карлос Франса премина през няколко защитници на Лудогорец, опита да прехвърли Падт, но вратарят на разградчани изби.
66'  ГРЕДА за Лудогорец! Кайо Видал центрира към Игор Тиаго, но ударът му срещна напречната греда.
77' Удар на Кайо Видал, но прави в ръцете на Гайе.
79' Нов пропуск пред вратата на Локомотив! Игор Тиаго шутира, но покрай вратата.
81'  ГООООЛ за Лудогорец! Игор Тиаго засече топката с глава след корнер и се разписа за 1:0.
85' ДУЗПА за Лудогорец! Матиас Тисера падна в наказателното поле след посягане на Алан Диас към топката.
89'   ОТМЕНЕНА ДУЗПА! Реферът видя ситуацията с ВАР и отмени първоначалното си решение.
90+5' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго , 11. Кирил Десподов - к (72 10. Матиас Тисера ) , 16. Аслак фон Витри, 22. Франко Русо , 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей (62 77. Кайо Видал) , 90. Спас Делев (90   7. Рай Насименто)
Резерви: 67. Дамян Христов,  5. Георги Терзиев, 20. Густаво Нонато, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 58. Димитър Илиев
Треньор: Ивайло Петев

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 5. Давид Малембана, 22. Ивайло Найденов, 13. Селсо Рапосо  , 39. Антонио Вутов (68  70. Димо Бакалов), 15. Лука Иванов -к, 8. Мартин Райнов, 94. Юлиан Ненов (90 18. Християн Чипев) , 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 44. Божидар Кацаров, 4. Мики Орачев
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Георги Димитров
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР