Лудогорец победи Нефтохимик с 4:1 в 1/16-финал за Купата на България на стадиона в Созопол.

През първата част бургазлии играха на върха на възможностите си, макар че бяха без голяма част от титулярите си и поведоха, като имаха още няколко възможности, макар и гредите на четири пъти да ги спаси от попадение. През втората част капитанът на Нефтохимик Цветан Филипов се контузи и напусна играта, а Лудогоред направи обрат за по-малко от 10 минути и след час игра вече водеше в резултата, като красив гол на Чибота в 76-ата минута и още един в продължението оформиха крайния резултат (4:1).

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Радослав Апостолов вкара първия гол в срещата в 12-ата минута след пробив между няколко бранители отляво и удар в близкия ъгъл (1:0). Гостите от Разград пък четири пъти пратиха топката в гредата след удар на Светослав Дяков, опит за изчистване на Апостолов и още два пъти при шутове на Дан Битон. Към края на полувремето домакините опитаха да вкарат втори гол след бърза контраатака и удар от фаул, но не успяха.

В началото на втората част (53') Чибота изравни (1:1) след комбинация пред пред наказателното поле на Нефтохимик с удар в далечния ъгъл, като минути по-рано бургазлии пропуснаха да вкарат втори гол след контраатака. Лудогорец успя да стигне до нов гол по-малко от 10 минути след първия и в 60-ата минута Джоди Лукоки вкара за 2:1, след като остана сам срещу вратаря на Нефтохимик. Четвърт час преди края Чибота завърши бърза атака с центриране на Лукоки и с удар "скорпион" зад гърба си вкара за 3:1. Отново Чибота оформи хеттрика си в продължението на срещата и крайното 4:1.

Напред към 1/8-финалите за Купата на България вече продължиха Кариана, Черно море, ЦСКА, Ботев (Пловдив), Славия, Ботев (Враца), Левски и Литекс.

НЕФТОХИМИК - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
1:0 Радослав Апостолов (12'), 1:1 Мавис Чибота (53'), 1:2 Джоди Лукоки (60'), 1:3 Мавис Чибота (76'), 1:4 Мавис Чибота (90+2')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
7'  ГРЕДА за Лудогорец след удар на Дяков, след което последваха два поредни опита на Чибота и Икоко, но вратарят на Нефтохимик се справи.
12'  ГООООЛ за Нефтохимик! Радослав Апостолов получи топката от тъч, премина няколко играчи на Лудогорец и вкара топката в близкия ъгъл на Пламен Илиев.
21'  ГРЕДА за Лудогорец при опит на Апостолов да изчисти топката.
23'  ГРЕДА за Лудогорец! Дан Битон опита центриране, но топката кацна върху напречната греда.
24'  ГРЕДА за Лудогорец и пак след удар на Битон, но този път топката се удари в горната греда след намеса на вратаря.
41' Контраатака за Нефтохимик! Радев напредна в половината на Лудогорец, но сбърка при последния пас.
45+1' Фаул за домакините на границата на наказателното поле, но Илиев спаси слабия удар на Филипов.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Радослав Апостолов проби по дясното крило и пусна остра топка, но двама от Нефтохимик изостанаха и не стигнаха до удар.
53'  ГОООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота завърши комбинация пред наказателното поле на Нефтохимик с удар в далечния ъгъл.
60'  ГОООЛ за Лудогорец! Джоди Лукоки вкара за 2:1, след като остана сам срещу вратаря на Нефтохимик.
70'  Козмин Моци стреля опасно с глава, но Росен Андонов спаси удара му.
76' ГОООЛ за Лудогорец! Чибота завърши бърза атака с центриране на Лукоки и с удар "скорпион" зад гърба си вкара за 3:1.
90+2'  ГООООЛ за Лудогорец! Чибота с хеттрик за 4:1 срещу Нефтохимик.
90+2' Край на мача!!!

Neftochimic BurgasНЕФТОХИМИК: 33. Росен Андонов, 4. Пламен Тенев, 3. Атанас Ташолов, 6. Цветан Чахов, 32. Йолиян Милков, 10. Мирослав Радев ( 20. Иван Цачев), 7. Галин Димов, 66. Радослав Апостолов  , 21. Цветан Филипов ( 8. Михаил Георгиев ), 11. Боримир Карамфилов, 9. Иван Колев
Резерви: 1 Павел Здравков, 2. Джуниет Али, 77. Димитър Костадинов, 15. Ерик Почански, 14. Живко Петков

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 22. Жордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци, 6. Талеб Тауата, 18. Светослав Дяков ( 82. Иван Йорданов), 44. Яцек Гуралски, 17. Жоржиньо ( 51. Илкер Будинов), 8. Дани Битон, 13. Мавис Чибота , 7. Димо Бакалов ( 92. Джоди Лукоки )
Резерви: 1. Хорхе Броун, 4. Сисиньо, 87. Преслав Петров, 11. Станислав Манолев

Съдия: Димитър Буров
Стадион: "Арена Созопол"