Лудогорец загря по най-добрия начин за предстоящия мач с Ливърпул от Шампионската лига във вторник. Разградчани стигнаха до успех над "Ботев" (Пловдив) като гост с 2:1, а попаденията бяха дело на Дани Абало и Роман Безяк. Точен за "канарчетата" бе Иван Цветков от дузпа.

Реферът Георги Йорданов също бутна едно рамо на шампионите, като не изгони Марселиньо още през първата част, а през втората не отсъди дузпа в полза на "канарчетата". С успеха Лудогорец изпревари "Ботев" в класирането и излезе временно на второ място. Разградчани са с 15 точки, докато пловдивчани останаха с 14.

Началото на срещата бе повече от трогателно. Домакините сбъднаха мечтата на 9-годишния Коста, който има рак на малкия мозък. Малчуганът изпълни началния удар в срещата, а в този толкова труден момент от живота му, усмивката му не спря да грее.

Още от първите минути двата тима започнаха с атаките и не оставиха време за разучаване. Вили Вуцов и Георги Дерменджиев явно бяха дали напътствия на своите играчи да се втурнат в атака и те ги послушаха.

Началото бе за Лудогорец. Марселиньо бе изведен в наказателното поле на "Ботев", но реши да симулира много не убедително и заслужено получи жълт картон. Няколко минути по-късно обаче Лудогорец поведе в резултата. Мисиджан пусна към Абало, който с мощен удар от ъгъла на наказателното поле направи безпомощен Стаховяк.

След 25-ата минута "Ботев" започна също да организира добри атаки, но Мариян Огнянов и Александър Колев пропуснаха изгодни положения за гол. Вържил Мисиджан пък удари греда на отсрещната врата.

Съдията Георги Йорданов си навлече гнева на феновете през това първо полувреме с няколко спорни отсъждания. Той не забеляза удар с лакът от страна на Моци към Колев, а малко по- късно спести червен картон на Марселиньо. Бразилският халф на Лудогорец влезе грубо в краката на Балтанов, но нарушението му не бе декорирано с картон. В този момент феновете на "канарчетата" започнаха да скандират "мафия", мафия".

Второто полувреме започна като първото - с гол на Лудогорец. В 49-ата минута Роман Безяк се възползва от грешка на Терзиев и от въздуха заби топката под плонжа на Стаховяк за 2:0.

След попадението темпото в срещата падна, а домакините показаха, че за са губили вяра, че могат да вземат нещо от срещата. Вили Вуцов направи бързо трите смени, но и това не даде резултат.

Реферът Георги Йорданов отново си навлече гнева на феновете и играчите на "Ботев", които имаха основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Марселиньо, но такава не бе отсъдена.

Все пак в 87-ата минута Козмин Моци игра с ръка в своето наказателно поле и този път реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Цветков и хладнокръвно реализира. Попадението обаче бе само почетно. В крайна сметка победата бе за Лудогорец.

"Ботев" - Лудогорец 1:2
0:1 Дани Абало (7), 0:2 Роман Безяк (49), 1:2 Иван Цветков (88-дузпа)

Срещата по минути - ТУК!

2_13.jpg"БОТЕВ" (Пд): 1 Адам Стаховяк, 22 Пламен Николов, 18 Радослав Терзиев, 11 Йордан Христов, 30 Божидар Васев, 17 Лъчезар Балтанов, 38 Милен Гамаковjalt.jpg (smqna.jpg55- 14. Горан Галешич), 16 Томаш Иршакjalt.jpg, 7 Мариян Огнянов (smqna.jpg70- 19 Иван Цветковtopka.jpg), 77 Момчил Цветанов (smqna.jpg55- 23 Цветелин Чунчуков), 9 Александър Колев
Резерви: 89 Михаил Иванов, 28 Филип Филипов, 24 Лазар Марин, 95 Станислав Дрянов, 23 Цветелин Чунчуков, 19 Иван Цветков, 14. Горан Галешич
Треньор: Велислав Вуцов

ludogorec.JPG
Лудогорец: 21. Владислав Стояновjalt.jpg (к), 80. Жуниор Кайсараjalt.jpg, 15. Александър Александров, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев, 8. Фабио Ешпиньоjalt.jpg (smqna.jpg66- 23. Христо Златински), 18. Светослав Дяков (smqna.jpg58- 12. Анисе Андрианантенайна), 84. Марселиньоjalt.jpg, 93. Върджил Мисиджан, 17. Даниел Абалоtopka.jpg, 9. Роман Безякtopka.jpg (smqna.jpg78- 99. Юнес Хамза)
Резерви: 30. Георги Аргилашки, 16. Браян Ангуло, 5. Александър Барт, 12. Анисе Андрианантенайна, 23. Христо Златински, 88. Вандерсон, 99. Юнес Хамза
Треньор: Георги Дерменджиев