Шампионът Лудогорец разби първенеца на Втора лига и новак в елита Септември (София) с 3:0 в среща от първия кръг на сезон 2022/23 в efbet Лига. Алекс Сантана (11), Каули Оливейра (55) и Пиерос Сотириу (79) вкараха головете за "орлите" на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят започна с леко закъснение, тъй като мрежата на вратата откъм Сектор Б, на която за първото полувреме застана Димитър Шейтанов бе скъсана. Точно преди началото Жан Карничник замени Оливие Вердон в състава на "орлите".

Шампионите започнаха по-добре и поведоха още в 11-ата минута, когато Алекс Сантана бе изведен перфектно от Матиас Тисера сам срещу Димитър Шейтанов, след което го преодоля за 0:1.

В 22-ата минута Рик Джонатан се откъсна и закъснелия капитан на домакините Кристиян Пешов го събори пред наказателното поле. Главният съдия Георги Кабаков не се поколеба и му показа директен червен картон, а от прекия свободен удар Каули шутира слабо право в ръцете на Шейтанов. Няколко минути по-късно извеждащ пас намери Тисера, който прехвърли умело вратаря на домакините, но топката кацна на напречната греда.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В самия край на първата част Каули от броени метри опита да отбележи втори гол, но прати топката над вратата.

В първите минути на втората част Рик Джонатан опита да отбележи първия си гол в България, но и неговият изстрел мина покрай вратата. В 55-ата минута Сантана намери Каули на добра позиция, а атакуващия халф замахна, за да излъже противник и след това удвои аванса на гостите.

В 79-ата минута Пиерос Сотириу сложи точката на спора, след като с топовен изстрел в далечния десен ъгъл на вратата на Шейтанов не остави шансове на вратаря на Септември за 0:3. Това бе 19-и гол за Сотириу с екипа на шампионите.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Алекс Сантана (11), 0:2 Каули Оливейра (55), 0:3 Пиерос Сотириу (79)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
11 - ГОООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана бе изведен перфектно от Матиас Тисера сам срещу Димитър Шейтанов и с елегантен прехвърлящ удар преодоля вратаря за 0:1, а голът бе потвърден и от ВАР.
22 - Кристиян Пешов фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Рик Джонатан малко пред наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон.
24 - Каули Оливейра с леко изпълнение на прекия свободен удар, прати топката в ръцете на Шейтанов.
26 - ГРЕДА за Лудогорец! Тисера изскочи сам срещу вратаря и стреля, но топката попадна в напречната греда.
35 - Гостите искаха дузпа за игра с ръка на Стойчев в наказателното поле, но Кабаков подмина ситуацията.
40 - Кабов опита удар към вратата на "орлите", но твърде слаб, за да затрудни Падт.
44 - Каули получи пас от Текпетей и шутира над вратата
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Рик Джонатан шутира силно от границата на наказателното поле, но прати топката встрани от вратата.
55 - ГОООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана пусна извеждащо подаване към Каули вляво, техничарят навлезе в наказателното поле, излъга бранителите на домакините и вкара за 0:2.
73 - Спас Делев центрира отляво към Сотириу, но младият Тодоров изби решително и не позволи топката да достигне до голмайстора.
79 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу с мощен удар направи разликата класическа - 0:3.
90+1 - След удар на Алекс Сантана по посока на вратата топката се отклони в ръката на Иван Арсов и Георги Кабаков посочи бялата точка, но след намесата на ВАР съдията смени мнението си и отмени дузпата
90+5 - Край на мача! Лудогорец спечели с класическото 3:0 при визитата си на Септември на старта в елита

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 16. Кристиян Пешов (К), 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 7. Айкут Рамадан (69' 19. Реди Каса), 8. Александър Тодоров, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 17. Симеон Александров, 15. Виктор Зоров (46' 9. Димитър Костадинов)
Резерви: 12. Иван Василев, 2. Борислав Маринов, 3. Захари Атанасов, 9. Димитър Костадинов, 13. Александър Петров, 14. Михаил Полендаков, 19. Реди Каса
Треньор: Славко Матич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (К), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей (63' 11. Кирил Десподов), 73. Рик Джонатан (64' 64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 19. Пиерос Сотириу, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022