Юношеските ни национали до 15 години се представиха геройски срещу Уелс във втория си мач от приятелския турнир на УЕФА, провеждащ се в Национална футболна база "Бояна". Двата тима завършиха наравно 2:2 в редовното време, а при дузпите нашите спечелиха с 4:2.

Така талантите ни се върнаха на победния път след позорната загуба с 0:9 от Испания. Припомняме, че заради тежкото поражение в петък селекционерът Владислав Вутов се прости с поста си, а от БФС назначиха временно начело на формацията Лъчезар Димов (директор развитие ДЮФ) и националните селекционери на юношите до 19 и 17 г. Тодор Симов и Петър Карачоров. Интересното беше, че Вутов и днес беше до отбора в Бояна. Уволненият специалист подкрепи тима от първа линия, а след успеха талантите притичаха до него и го прегръщаха, радвайки се заедно за победата над Уелс.

Илия Антонов (22) беше точен за "лъвчетата", но само три минути по-късно уелският тим изравни след автогол на Мартин Кузманов (25). Ралфи Бекуит (51) направи пълен обрата за Уелс, а красив гол на Явор Кръстев (85) директно от корнер възстанови равенството. След кратко съвещание двата отбора решиха да преминат към изпълнение на дузпи, при които "лъвчетата" показаха по-здрави нерви и след 4:2 при ударите от бялата точка се поздравиха с успеха.

Главен рефер на мача беше Християна Гутева.

Освен България, част от турнира са още Испания U15, Исландия U15 и Уелс U15. Последната среща на нашите ще бъде срещу исландците - на 23 октомври (сряда) от 13:00 часа.