Старши треньорът на ЦСКА отново облече червената фланелка в мач. Настоящият наставник на “червените” се съблече по екип и влезе на мястото на контузилия се Костадин Стоянов по време на днешната двустранна игра, която се състоя на “Българска армия”.

ЦСКА не успя да намери съперник за официална контрола, но двустранната игра бе повече от сериозна, тъй като имаше главен съдия, а неговите помощници бяха дами. В 29-ата минута защитникът Костадин Стоянов получи травма и Любо Пенев се пусна на терена като ляв бранител. Присъстващите около 300 фенове, сред които и собственикът Димитър Борисов, веднага започнаха да аплодират треньора.

Двустранната игра приключи при резултат 2:2. Отборът с белите фланелки поведе с 2:0 след две попадения на Йордан Тодоров. Още в 12-ата минута Уго Баес центрира отляво, вратарят Иво Петров увисна и Данчо с глава откри резултата. В 22-ата минута защитник в червено върна слабо топката към вратаря, Руи Мигел я открадна, подаде на Данчо Тодоров, който направи 2:0. В 42-ата минута Тодор Тимонов намали на 1:2 с гол за червените.

Второто полувреме бе само 35 минути. В 52-ата Давид Силва изравни за 2:2 след хубаво изпълнение от въздуха. В 65-ата минута Руи Мигел се отчете с два поредни пропуска сам срещу вратаря на червените Ивайло Петров. След края на двубоя бяха изпълнени дузпи, при които Любо Пенев бе точен срещу Здравко Чавдаров.

В игра бяха и петимата футболисти, които първо Любо Пенев отстрани от отбора заради пиянски изцепки, а по-късно ръководството ги амнистира.

Треньорът не може да разчита на Коста Янев, младежките национали Спас Делев, Павел Виданов, Иван Караджов, юношеският национал Благой Пасков, както и на Александър Бранеков, оперираният Маркиньос, Владимир Манчев, Николай Манчев, Мишел Платини и Викторс Морозс./БЛИЦ

ЦСКА (червени): Ивайло Петров, Йордан Минев, Кирил Котев, Апостол Попов, Костадин Стоянов (29 – Любо Пенев), Светослав Петров, Янков, Томислав Костадинов, Тодор Тимонов, Давид Силва, Димитър Димитров

ЦСКА (бели): Здравко Чавдаров, Уго Баес, Иван Иванов, Росен Колев, Ради Здравков, Тодор Янчев, Янко Сандански, АтанасЗехиров, Самир Аесс, Йордан Тодоров, Руй Мигел