ЦСКА и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата изобилстваше от здрави единоборства, но не предложи много футболни достойнства. Двама тима успяха да отправят едва по един точен удар в очертанията на вратата на съперника, а Димитър Илиев нацели гредата през втората част. Двубоят бе първи за Бруно Акрапович срещу бившия му тим, с който завоюва две Купи на България и една Суперкупа на страната.

Първият и единствен точен удар за първата част стана факт в 7-ата минута, когато Тиаго шутира от 25 метра, но Пиргов улови без проблем.
До края на полувремето червените владееха доста повече топката, но пловдивчани не допускаха да се стигне до наказателното им поле.

В 48-ата минута и Локо отправи първия точен изстрел в противниковата врата. Това стори Димитър Илиев, който засече с глава центриране от фаул, но Бусато улови без проблем.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Веднага след това неразбирателство между Пиргов и отбраната замалко да доведе до гол. Кайседо догони топката, а Пиргов се вхърли в краката му. Нападателят на "червените" се удари в гредата, а щабът претендираше за дузпа.

В 66-ата минута пловдивчани като по чудо не откриха резултата. Минчев нахлу в наказателното поле и центрира към Илиев. Капитанът на гостите стреля с параболично с бедро, топката прехвърли Бусато и се отби в лявата греда.

ЦСКА отговори с опасен удар на Кайседо в 70-ата минута, който профуча над напречната греда.

В 84-ата минута Кайседо пробва задна ножица след центриране на Занев и рикошет, но ударът му излезе в аут. Това бе и последната опасност в двубоя.

ЦСКА заема второто място с 40 точки, докато Локо е на трета позиция с 39. Лидерът Лудогорец, който е с 45, може да се възползва и да увеличи преднината си, ако в неделя победи Берое.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - Локо (Пловдив) 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
20- Срещата изобилства от единоборства и почти нищо интересно пред двете врати
29- Лошо връщане на Алмейда. Пиргов излиза и избива топката пред връхлитащия Кайседо
37- Амос Юга опита изстрел, но топката се отби в бранител
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
52- ЦСКА с претенции за дузпа! Получи се разминаване между бранителите на Локо и вратаря Пиргов, Кайседо се втурна за топката, а стражът на "смърфовете" се хвърли в краката му. Щабът на ЦСКА поиска наказателен удар, но не получи такъв
65- Греда!  Минчев проби отдясно и центрира, а Димитър Илиев стреля. Топката се отби в рамката на вратата на Бусато
84- Далечен удар на Кайседо, но покрай вратата
90+3- Край на мача!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов (85-8. Греъм Кери), 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс (65-24. Джером Синклер), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес (62-7. Енрике Рафаел), 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 19. Иван Турицов, 24. Джером Синклер, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Бруно Акрапович

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 5. Дейвид Малембана, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (80-16. Лукас Салинас), 9. Бирсент Карагарен (75-44. Николай Николаев), 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 6. Кристиан Илич, 10. Георги Минчев
Резерви: 81.Кристиан Томов, 44. Николай Николаев,19. Александър Иванов, 11. Конър Руан,13. Видол Сейменски, 50. Иван Арамазов,16. Лукас Салинас
Треньор: Александър Тунчев

София, "Българска армия"
Съдия:
Валентин Железов
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение