Славия записа четвърта победа в Елитната юношеска група до 19 години, надделявайки с 3:1 срещу Черноморец (Бургас) в мач от 6-ия кръг. За разлика от батковците, които паднаха със срамното 0:6 от Лудогорец вчера, днес талантите от школата на "белите" се разправиха с "акулите".

Старшата на Черноморец поведе в резултата чрез Живко Хаджиев в 19-ата минута, след което Милен Гамаков пропусна от бялата точка. През втората част след много пропуски и грешки в отбраната, талантите от Бургас допуснаха пълен обрат. Най-напред Милен Байдаков изравни с глава в 57-ата минута - 1:1. Пет минути по-късно Стоян
Георгиев направи 2:1 за Славия след разбъркване пред вратата на гостите, а в 66-ата Даниел Васев прати топката за трети път в мрежата, разписвайки се директно от пряк свободен удар за крайното 3:1.

Благодарение на успеха момчетата на Христиан Войнов остават на една от челните позиции във временното класиране в Елитната юношеска група до 19 години.