С гол на Владимир Манчев в 89-ата минута Локомотив (София) победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в мач, игран на стадиона на Вихрен. Двубоят беше от турнира за Купата на Община Сандански.

Първото попадение реализира капитанът на "железничарите" от София Кристиян Добрев в 37-ата минута. В 87-ата "смърфовете" изравниха чрез новото си попълнение Илиян Йорданов, привлечен от Любимец. Само 120 секунди по-късно опитният нападател Владимир Манчев се разписа за крайното 2:1 за селекцията на Антон Велков.

Срещата в Сандански ще се запомни още с двете греди за Локо (Сф) преди почивката, дело на Илиян Гаров и Марчо Дафчев, а в края реферът Ивайло Стоянов изгони по един от двата отбора - Даниел Георгиев и Николай Харизанов, които си изпуснаха нервите и се спречкаха.

Проверката беше първа за "смърфовете" за 2012 година и втора за "железничарите" от "Надежда", които вече изиграха един мач - 0:0 срещу Пирин (Гоце Делчев).

Треньорите Антон Велков и Емил Велев дадоха шанс за изява на всичките нови попълнения, както и на тези, които карат проби. И в двата тима има много играчи на тестове, а бъдещето на някои от тях се очаква да стане ясно след днешния двубой.

Преди почивката Локо (Сф) се представи значително по-добре от съперника си. За 45 минути "смърфовете" така и не успяха да затруднят Валентин Галев. Единствено бразилецът Даксон пробва да го преодолее, но и двата му изстрела бяха неточни. От своя страна избраниците на Тони Велков създадоха няколко опасни положения пред вратата на каращия проби германски страж Михаел Калтенхаузер. В 20-ата минута защитникът на Локо (Сф) Илиян Гаров засече с глава центриране от корнер на Марчо Дафчев и беше близо до откриване на резултата. Топката обаче срещна лявата греда.

В 32-ата завърналият се при "железничарите" Даниел Пеев подаде на Дафчев, чийто изстрел се отби в напречната греда и така нулевото равенство се запази.

Трудът на футболистите на Локо (Сф) логично беше възнаграден. В 37-ата минута капитанът Кристиян Добрев получи добър пас от Александър Манолов и прати топката в мрежата на Локо (Пд) - 1:0.

През второто полувреме Велков и Велев извършиха множество промени, като "смърфовете" заиграха значително по-добре. "Железничарите" обаче също имаха своите положения. В 73-ата минута Георги Стефанов беше изведен на стрелкова позиция от Коев, но ударът му беше избит с мъка от Ставрев.

Три минути преди края Локо (Пд) изравни чрез резервата Илиян Йорданов, чийто диагонален удар мина през ръцете на появилия се през втората част на вратата на Локо (Сф) Емил Михайлов - 1:1.

Само 120 секунди по-късно опитният Владимир Манчев засече с шпагат центриране отдясно на Павел Петков и донесе победата на "железничарите" - 2:1.

В края на двубоя присъстващите около 150 зрители станаха свидетели на грозни сцени. Даниел Георгиев от Локо (Пд) и Николай Харизанов от Локо (Сф) се спречкаха, което принуди съдията Ивайло Стоянов да им покаже червени картони.

ЛОКО (Сф) - ЛОКО (Пд) 2:1
1:0 Кристиян Добрев (37), 1:1 Илиян Йорданов (87), 2:1 Владимир Манчев (89)

ЛОКО (Сф):
Галев, Коев, Гаров, Добрев, Върбанов, Димитров, Петков, Манолов, Пеев, Дафчев, Атанасов (след почивката влизат: Михайлов, Харизанов, П. Петков, Св. Петров, Павлов, Стефанов, Манчев, Цанков)

ЛОКО (Пд): Калтенхаузер, Родригес, Св. Георгиев, Николич, Йошев, Златински, Витанов, Маламов, Даксон, Чокунте, Менди (след почивката влизат: Ставрев, Венков, Йорданов, Карвальо, Тодоров, Гоцев, Бисеров, Д. Георгиев, Спасов, Ангелов, Стамов)