Мажоритарният собственик на ЦСКА Ивайло Манджуков коментира бъдещето на клуба по време на съвместната пресконференция със сдружение „ЦСКА Завинаги”. Бизнесменът заяви, че се надява с помощта на колегите си от сдружението, както и на цялата червена общност, да върнат клуба там, където му е мястото. Той обяви, че има готов план за изваждането на "червените" от кризата, като по този начин подтвърди информация на БЛИЦ.

„Благодаря за оказаната безрезервна и безкористна помощ от сдружението „ЦСКА Завинаги”. Те помагат през цялото време и то с конкретика. И се надявам с тях и с цялата „червена общност да започнем стъпка по стъпка и във времето да върнем клуба там, където му е мястото”, каза Манджуков.

„Отложихме форума с феновете, защото имаме много ангажирани с други дейности около клуба хора. Избързахме с датата и аз признавам грешката си. Но не сме се скрили от феновете, просто го отложихме малко”, каза той по повод променената дата на форума с феновете, който бе насрочен първоначално за 9 май, но днес бе преместен за 22 май.

„Надявам се, че дошло време да излезем от времената на приказките и да влезем в тези на действието”, допълни бизнесменът.

„Предприемаме мерки за срочно оздравяване на клуба и предотвратяване на евентуален фалит. Пълният одит на клуба все още не е завършен. Това е едно много мащабно действие, което обхваща времето от 2006 година насам. Затова и не сме готови с него и отлагаме форума с феновете. Това, че ние алармираме за състоянието и действаме по нов начин, не означава, че искаме да фалираме клуба. Има такава опасност, но ние не искаме да се стига до това. Не виждам защо трябва да се спекулира”, каза Манджуков по повод евентуален фалит на клуба.

„Привличаме специалисти и създаването на една оздравителна от финансова гледна точка програма. Това е един нов подход и нов начин на управление на футболен клуб. Което досега в България не е правено. Нови акционери се надяваме да има след 22 май, когато ще представим нашата програма за развитие на клуба. Няма как да дойдат инвеститори от само себе си. Те не предхождат събитията. В едно почти фалирало дружество трудно биха се появили инвеститори. Те биха се замислили да инвестират само ако насреща има конкретика”, завърши той.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ