Марек продължи победния си ход в Б група. Лидерът във втора дивизия спечели като гост с 2:1 срещу Банско в мач от 15-тия кръг. Марек откри резултата в 27-ата минута, когато Петър Тончев подаде страхотен пас към Димитър Георгиев, който хладнокръвно реализира за 1:0. Неприятен инцидент изкара от игра звездата на гостите от Дупница Еньо Кръстовчев. Бившият нападател на "Левски", който игра невъзстановен, получи нова контузия и трябваше да напусне терена, заменен от Александър Манолов. Минута преди края на първото полувреме Банско изравни за 1:1 след гол на Илиев. В 79-ата минута след центриране от ъглов удар капитанът на гостуващия тим Милен Лахчев скочи най-високо и с глава прати топката в мрежата на Банско, взривявайки дупнишката агитка. След победата Марек остава убедителен лидер в класирането, като вече има 39 точки.