Марица се класира за основната фаза на турнира за Купата на България, след като сломи Вихър (Златоград) с 6:0 в междуобластна квалификация на Югоизточна България.

Валери Домовчийски даде началото на головото шоу за тима на Стойчо Драмов, откривайки резултата в 5-ата минута. Последваха две попадения на Филип Колев. Георги Трифонов вкара четвъртия гол в 34-ата минута. Четвърт час след почивката точен беше Наско Христов, Филип Колев оформи хеттрик в 71-ата минута - 6:0.

Съставът на Марица: Петър Начев (Виктор Петков), Атанас Ташолов, Георги Михайлов (Никола Кръстев), Димитър Пройчев, Даниел Спасов (Теодор Фърков), Христиан Димитров (Даниел Беломачев), Валери Домовчийски (к) (Наско Христев), Георги Трифонов, Иван Кръстев, Филип Колев, Александър Праматаров
Резерви: Радослав Мицев, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Емилио Макавеев