ЦСКА 1948 измъкна точка при гостуването си на Монтана в дербито на 19 кръг във Втора лига. Срещата на "Огоста" завърши при резултат 2:2, а за гостите от София попадението падна в последните секунди и бе дело на юношата на Левски Мариян Огнянов. Андон Гущеров вкара другото попадение за "червените", а за тима на Ферарио Спасов се разписаха Владимир Айтов и Тони Тасев.

ЦСКА 1948 поведе с гол от дузпа в 15-ата минута. Андон Гущеров бе повален от Владимир Айтов в наказателното поле и сам реализира дузпата, отсъдена от главния съдия Неделчо Гаджалов.

В 38-ата минута домакините изравниха резултата. Тони Тасев центрира в наказателното поле, а там Владимир Айтов с глава я заби в мрежата на Емил Михайлов.

В 62-ата минута вратарят на гостите Емил Михайлов сътвори невероятен гаф. Топката бе върната към опитния страж, който, вместо да я изрита напред, реши да финтира хвърлилия се на шпагат Тони Тасев. Бившият национал на България обаче успя да му измъкне топката, след което и да я прати в опразнената врата.

Драмата дойде в четвъртата минута на продължението, когато в последната атака в мача, Мариян Огнянов реализира от близко разстояние, след като получи прекрасен пас отдясно.

Така Монтана остава на втората позиция във временното класиране с актив от 43 точки, девет по-малко от лидера Царско село. Трети е тимът на Арда (Кърджали) с 35 точки, а ЦСКА 1948 е четвърти на две точки от зоната на баражите.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

2 март 2019 г. (събота), 15:30 часа
Локомотив (София) - Добруджа (Добрич) 2:0
1:0 Александър Александров (69-дузпа), 2:0 Александър Александров (90+1)

Несебър - Поморие 1:1
0:1 Георги Петков (21), 1:1 Реджеб Халил (66)

Пирин (Благоевград) - Арда (Кърджали) 0:0

Литекс - Ботев (Гълъбово) 2:0
1:0 Иван Митрев (17), 2:0 Кристиян Тафраджийски (75)

Струмска слава (Радомир) - Кариана (Ерден) 3:1
1:0 Максим Кос (14), 2:0 Борислав Николов (71), 3:0 Хуан Давид Алсате (82), 3:1 Николай Дичев (90+2)

4 март 2019 г. (понеделник), 15:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Царско село 0:1
0:1 Антонио Георгиев (36)

4 март 2019 г. (понеделник), 15:30 часа
Черноморец (Балчик) - Лудогорец II 1:0

4 март 2019 г. (понеделник), 17:30 часа
Монтана - ЦСКА 1948 2:2