Масов бой между футболисти и треньори опорочи дербито между юношите на ЦСКА и “Левски” при родените през 1996 година. Двубоят се игра на “Герена” и завърши с победа 2:1 за “червените”, чийто треньор е Димитър Димитров – Трактора. Именно от неговия тим преди няколко дни бяха бити две момчета – Валери Евтимов и Мартин Константинов, за което БЛИЦ първи ви информира.

Днешното дерби завърши с 4 червени картона и страшен екшън, в който дейно участие взеха и органите на реда. Тихомир Маджарски вкара гол за ЦСКА в 50-ата минута.

В 57-ата минута отсъден двоен фаул предизвика разправията, която започнаха Антон Митков (ЦСКА) и Валентин Стоев ("Левски"). Скандалът прерасна в масово сбиване с участието и на резервните футболисти. Братът на Валентин Стоев - Иван изтича 50 метра от скамейката на “Левски”, за да ритне паднал противник в главата, предава Viasport. След това Стоев се върна към резервната си скамейка, но там попадна на гнева на треньора си Тони Джеферски, който го повали на земята. Червени картони след боя получиха братята Стоеви от "Левски" и Антон Митков. От последвалия двоен удар Антонио Вутов изравни за “Левски” в 58-ата минута.

Резервата Кристиян Стоилов донесе заслужена победа за ЦСКА след грешка на вратаря в 64-ата минута. Тогава червения цвят на картона видя и резервата на “червените” Павел Колев, който започна да размахва средни пръсти към скамейката на домакините. В края Антонио Вутов уцели гредата от пряк свободен удар./БЛИЦ

“Левски” - ЦСКА1:2
0:1 Тихомир Маджарски (50), 1:1 Антонио Вутов (58), 1:2 Кристиян Стоилов (64)