Ботев (Враца) победи с 3:0 Спартак (Варна) в контрола в комплекс “Царско село” в София. Избраниците на Росен Кирилов показаха по-добра игра и логично стигнаха до успеха.

Даниел Генов откри резултата в петата минута, пронизвайки Иван Дичевски с мощен изстрел.

В началото на второто полувреме в игра за врачани се появиха каращите проби Рафаел Мартинес, Иван Валбуена, Жан-Мишел Да Силва и Меси Биатомусока. Жан-Мишел блесна с два гола. В последните месеци той игра за Септември (Симитли), а сега опитва да си издейства договор в Ботев (Враца).

В 68-ата минута Жан-Мишел Да Силва бе изведен сам срещу вратаря, финтира го и на празна врата реализира за 2:0. В 70-ата отново той бе точен. Бившият футболист на Септември (Симитли) стреля извън наказателното поле и отбеляза третия гол в мача - 3:0.

Валери Христов в заключителните секунди на срещата си изкара червен картон за грубо влизане в краката на футболист на Спартак.

БОТЕВ (Враца) - СПАРТАК (Варна) 3:0
1:0 Даниел Генов (5), 2:0 Жан-Мишел Да Силва (67), 3:0 Жан-Мишел Да Силва (70)

БОТЕВ (Враца): Красимир Костов (60 – Иван Дерменджиев), Диего Фераресо (62 – Валери Христов), Мартин Кавдански (46 – Меси Биатомусока), Луис Фелипе (74 – Луис Гузман), Мартин Николов (46 – Рафаел Мартинес), Стефан Гаврилов (74 – Петър Кепов), Чавдар Ивайлов (46 – Иван Валбуена), Сантиаго Монтоя (67 – Митко Панов), Красимир Тодоров (46 – Жан-Пиер Да Силва), Даниел Генов (56 – Виктор Василев), Браян Переа (65 – Пламен Спасов)

СПАРТАК: Иван Дичевски, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Никола Борисов, Виктор Митев, Янчо Андреев, Цветан Илиев, Даниел Начев, Ивей Ромееш, Божидар Васев, Георги Бабалиев (Станислав Нисторов, Велислав Боев, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Руслан Чернеко, Проспер Менди, Мартинс)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022