ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Ботев (Враца) от 14-ия кръг на Еfbet Лига. В герой за тима на Станислав Генчев се превърна Красимир Милошев. Капитанът на Локо вкара страхотен гол с перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 76-ата минута, което се оказа достатъчно на "железничарите" да спечелят.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Припомняме, че преди седмица Локомотив падна с 2:3 от Хебър (Пазарджик), но днес с по-напориста игра от Ботев (Враца) заслужено се върна на победния път.

Успехът изкачи "железничарите" в първата шестица. Локо събра 24 точки и измести Левски (също с 24), който вече е седми. Ботев (Враца) е на 11-ата позиция с 11 точки.

Първата интересна ситуация в мача на стадион "Локомотив" се откри пред вратата на гостите. В седмата минута Симеон Славчев можеше да открие резултата, но Красимир Костов спаси. Малко по-късно Матеус Дуарте стреля над вратата. До почивката два пропуска направи Димитър Митков, а веднъж Антонио Вутов стреля покрай дясната греда.

В 53-ата минута Браян Переа получи шанс да вкара поредния си гол в елита. Нападателят на Ботев (Враца) се завъртя в наказателното поле и стреля, но Александър Любенов показа добър рефлекс и отрази. В 58-ата Митков отново пропусна, след което Станислав Генчев го замени с Илия Димитров.

В 76-ата минута Локомотив най-после успя да поведе. Капитанът Красимир Милошев се разписа с отлично изпълнение на пряк свободен удар пред наказателното поле - 1:0. За сърцатия играч на Локомотив това е трето попадение този сезон в Efbet Лига. Припомняме, че Милошев блесна с 2 гола за успеха над Левски с 3:2 на 10 септември.

Секунди преди края резервата Илия Димитров бе изведен сам срещу Костов, но се забави прекалено много с удара и стражът на Ботев спаси.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Красимир Милошев (76)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
7 - Вратарят на Ботев (Враца) Красимир Костов спаси удар на Симеон Славчев.
28  Матеус Дуарте стреля с глава след центриране в наказателното поле на гостите, топката премина над напречната греда.
33 - Красимир Милошев центрира успоредно на голлинията, но Димитър Митков се размина с топката пред вратата на врачани.
40  Карлос Франса подаде на Митков, който стреля, Костов успя да спаси с вещина.
45  Шанс и за Антонио Вутов. Атакуващият играч на Локомотив изпрати топката покрай дясната греда на вратата на Ботев.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Браян Переа имаше възможност за гол, вратарят на Локомотив Александър Любенов блесна с отлична намеса.
58  Вутов овладя подаване на скорост в наказателното поле на гостите и центрира успоредно на голлинията, но Димитър Митков отново се размина с топката и съвсем малко не му достигна да я засече във вратата на Ботев.
59  Станислав Генчев реши да извади Митков, който направи няколко пропуска. Илия Димитров влезе в игра.
61  Жълт картон за Краси Костов за бавене на играта.
64  "Железничарите" с претенции за дузпа за фаул срещу Илия Димитров. Съдията Никола Попов остана безмълвен.
76  ГОООЛ! 1:0 за Локомотив! Домакините най-после успяха да се разпишат. Капитанът Kрасимир Милошев изпълни перфектно пряк свободен удар пред наказателното поле и не остави шанс на Красимир Костов.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+4  Илия Димитров можеше да отбележи втори гол, след като се озова сам срещу Костов, който спаси.
90+6 - Край на мача. Локомотив (София) победи с 1:0 Ботев (Враца).

Локомотив СофияЛокомотив (София): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев  , 89. Матеус Дуарте, 33. Алан, 22. Ивайло Найденов, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов (81  70.Димо Бакалов), 13. Селсо Рапосо (67  94.Юлиан Ненов), 8. Симеон Славчев , 45. Димитър Митков (59  9.Илия Димитров ), 11.Карлос Франса (81  3.Mарио Петков)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 70. Димо Бакалов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 94. Юлиан Ненов, 15. Лука Иванов
Треньор: Станислав Генчев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов , 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 20. Меси Биатумусока , 37. Том, 6. Антонио Георгиев , 88. Йохан Валбуена (90+2  28.Клери Сербер), 17. Чавдар Ивайлов  (66  3.Мартин Кавдански ), 21. Жан-Пиер Да Силва (66  10.Сантиаго Монтоя), 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (79  91.Венцислав Христов)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 28.Клери Сербер, 14 . Мартин Атанасов, 3. Мартин Кавдански, 10. Сантиаго Монтоя, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов
Треньор: Даниел Моралес

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия