Звездата на Берое Мартин Камбуров вече е голмайстор №1 в елита на България. 40-годишният нападател успя да се разпише и да донесе победата с 1:0 над Царско село в срещата от седмия кръг на Efbet Лига, играна в Стара Загора.

Ветеранът наказа гостите в 74-ата минута, когато получи подарък от стража Янко Георгиев и изпрати топката в празната врата. Това се оказа достатъчно на тима на Петър Колев да стигне до успеха.

За Камбуров попадението е 254-то в елита на българския футбол и той влиза в историята като №1. Както е известно, легендата Петър Жеков има 253 гола на сметката си, а капитанът на Берое тази вечер съумя да се вкара и да го изпревари във вечната ранглиста.

Попаденията си Камбуров бележи с екипите на пловдивските Ботев и Локомотив, Локомотив (София), ЦСКА, ЦСКА 1948 и Берое.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Капитанът на тима от Стара Загора имаше няколко възможности в срещата с Царско село, но чак в 74-ата минута успя да разпечата вратата на съперника. Задачата на Берое донякъде се улесни в 55-ата минута, когато Иван Бандаловски получи червен картон. Капитанът на гостите и бивш играч на Берое повали Камбуров, за което беше изгонен от игра, тъй като голмайсторът се откъсваше сам срещу Янко Георгиев.

През целия мач феновете под Аязмото скандираха името на капитана, който в 83-ата минута излезе от терена, обирайки овациите на публиката.

След победата Берое вече е трети с 12 точки, а Царско село има шест и заема десетата позиция.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

БЕРОЕ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Мартин Камбуров (74)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
10 Камбуров получи възможност да излезе сам срещу Янко Георгиев, но се засуети и позволи на защитник на Царско село да избие топката.
45+1  Кийлън Лебон пропиля отличен шанс за домакините, изпращайки топката на сантиметри над вратата.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Берое пропусна отлична възможност за гол. Тунгара подаде на Камбуров в наказателното поле, ветеранът не успя да овладее добре, но топката попадна в Стив Фуртадо, който стреля от няколко метра, но Балтанов успя да избие в корнер.
55  ЧЕРВЕН КАРТОН за Иван Бандаловски. Капитанът на Царско село повали в гръб Камбуров, който се откъсваше и излизаше сам срещу Янко Георгиев.
58 - Камбуров изпълни по земя прекия свободен удар, стражът на гостите улови топката.
74  ГОЛ! РЕКОРДЪТ Е ПОДОБРЕН! Камбуров откри резултата след грешка на Янко Георгиев - 1:0. Стражът на Царско село не успя да изчисти топката, подарявайки я на голмайстора, който без проблем я изпрати в опразнената врата. Това е гол номер 254 за Камбуров, който изпреварва легендата Петър Жеков (с 253 гола), превръщайки се в най-резултатния играч в елита на българския футбол.
78  Янко Георгиев е контузен и не може да продължи, Антони Здравков пуска Християн Василев в игра.
83  Камбуров е заменен от Кукула и излиза под бурните овации на публиката.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Берое победи с 1:0 Царско село.

БЕРОЕ:
1. Нордин Бакер, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (90+2  2. Джунейт Али), 26. Камен Хаджиев , 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин, 9. Мартин Камбуров (к)  (83  7. Кукула)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 99. Омар Камара
Треньор: Петър Колев

Царско село
ЦAРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев (87  30. Християн Василев), 6. Иван Бандаловски (к) , 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас (57  3. Мартин Кавдански), 20. Петър Атанасов (73  9. Милчо Ангелов), 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Миси Мезу, 77. Луи Нганиони, 88. Никола Колев, 93. Васил Шопов (73  83. Христо Попадийн)
Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев, 9. Милчо Ангелов, 14. Божидар Томовски, 22. Милан Йокич, 83. Христо Попадийн
Треньор: Антони Здравков

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

ГОООООООООООЛЛЛЛЛ ЗА БЕРОЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!! МАААРТИИИИННН КАМБУРООООВВВВ!!!! Камбуров бележи срещу Царско село и Берое...

Публикувахте от Beroe в Понеделник, 13 септември 2021 г.