Миньор Перник се завърна в професионалния футбол и загуби с 1:2 у дома от втория отбор на Ботев Пловдив в мач от първия кръг на Втора лига.

„Канарчетата“ поведоха още в третата минута чрез Емил Найденов, а в деветата Александър Александров изравни от дузпа. В 14-ата минута Димитър Диклиев донесе успеха на Ботев.

Така гостите се присъединиха към отборите с по три точки - Дунав Русе, Беласица Петрич, Несебър, Ловеч и Пирин Благоевград.

В същото време обновеният отбор на Ловеч започна сезона във Втора лига с успех над новака ЦСКА-София II с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара Виктор Василев още в 8-ата минута. Домакините останаха с десет души в 80-ата минута, когато Марк-Емилио Папазов беше изгонен с директен червен картон заради ритник към Кингсли Бучи.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ СЪБОТНИТЕ МАЧОВЕ В ПЪРВИЯ КРЪГ НА ВТОРА ЛИГА:

От събота
Спортист Своге - Пирин Благоевград 0:1

0:1 Валентин Йосков (2)

Фратрия - Добруджа 1:1
1:0 Емил Янчев (50), 1:1 Румен Руменов (70)

Спартак Плевен - Дунав Русе 2:5
1:0 Преслав Георгиев (4), 1:1 Ндуалу Пахама (8), 1:2 Джан Хасан (18), 1:3 Ндуалу Пахама (36), 1:4 Камен Хаджиев (45+1), 1:5 Джонатан Нсонде (45+3), 2:5 Преслав Георгиев (66)

Несебър - ЦСКА 1948 II 2:1
1:0 Валентин Сливов (28), 1:1 Ивайло Марков (72), 2:1 Виктор Янев (74)

Монтана - Марек 0:0