Миньор (Перник) записа нови две победи в контролите тази зима. Избраниците на Антон Велков се наложиха с 2:0 над Германея (Сапарева баня) и друг аматьорски тим - Велбъжд (Кюстендил). Проверките се проведоха в рамките на по едно полувреме, след като отборите се разбраха да изиграят тристранен турнир в кюстендилското село Коняво.

Срещу Германея точни за Миньор бяха новото попълнение Юри Иванов в 22-ата минута и Петър Петров в 36-ата. Велков бе заложил на следния състав: Ивайло Иванов, Юри Иванов, Даниел Златков, Адриан Олегов, Димитър Мутафов, Любомир Витанов, Ивайло Стоянов, Петър Петров, Горан Янкович, Павле Делибашич, Асен Николов.

Във втората проверка победата над Велбъжд донесе младежкият национал Даниел Златков. Талантливият централен защитник вкара с глава в 35-ата минута, засичайки центриране от корнер на дебютиралия в този мач Младен Стоев. Това е второ попадение за определяния като двойник на Кристиано Роналдо в контролите тази зима след феноменалното му изпълнение със задна ножица срещу Пирин (Гоце Делчев) преди дни.

Срещу Велбъжд Велков заложи на следния състав: Чворович, Юри Иванов (Сидер Тонев), Адриан Олегов, Даниел Златков, Николай Иванов, Ивайло Цветков, Младен Стоев, Пламен Крумов, Томислав Павлов, Костадин Хазуров, Станислав Руменов.

Четвъртата контрола на Миньор за тази зима е в събота от 14:00 часа в село Мурсалево срещу Локомотив (Пловдив). /БЛИЦ