Шампионът Лудогорец се наложи с класическото 3:0 срещу Корона (Киелце) в първата си проверка по време на лагера в Испания. Христо Златински откри резултата срещу 12-ия в полското първенство, разписвайки се в 23-ата минута след заучено положение. В 59-ата Върджил Мисиджан удвои, а в 74-ата Жуниор Кишада оформи класическия успех на разградчани.

Единственият неприятен за Лудогорец момент в днешната среща бе изгонването на Мисиджан в 70-ата минута. Тогава холандската звезда се спречка със съперник и се стигна до грозни сцени с размяна на удари.

Съдията изгони и двамата биячи, след което треньорите пуснаха други футболисти на местата им и така срещата се доигра с по 11 човека.

Срещу Корона наставникът Стойчо Стоев заложи на Владислав Стоянов, Шоко, Теро Мантула, Георги Терзиев, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Христо Златински, Даниел Абало, Марселиньо, Михаил Александров и Роман Безяк в титулярния състав. В началото на второто полувреме спецът направени девет промени, а при изгонването на Мисиджан на неговото място се появи Димо Бакалов.

Класата на българския тим си каза думата и още от началото избраниците на Стойчо Стоев започнаха да диктуват темпото срещу Корона, който само преди дни записа победа с 2:1 над Любимец.

Първият гол в днешната среща падна в 23-ата минута. Марселиньо получи топката след заучено положение при изпълнение на корнер, върна към Златински, който с удар от 15-ина метра с левия крак реализира в долния десен ъгъл на вратаря на полския тим - 1:0.

Малко преди това Михаил Александров пропиля отлично положение, след като се озова очи в очи срещу стража на Корона, но не успя да реализира.

След откриването на резултата разградчани продължиха да пресират много активно съперника пред собственото му наказателно поле и това доведе до редица грешки в полския отбор. При една от тях Ешпиньо бе близо до втори гол, но след негов изстрел топката излезе в аут. Чак в 36-ата минута Ангиелски опита да затрудни Владислав Стоянов, но без успех. Шест минути по-късно Даниел Абало измъкна топката от противник, напредна сам срещу Косиоровски, но не можа да намери очертанията на вратата.

В 56-ата минута Мисиджан се включи на скорост и подаде към Жуниор Кишада, но бразилецът прати топката над вратата. Три минути по-късно футболистите на Лудогорец проведоха поредната си отлична атака на висока скорост, при която Ернандес и Кишада взаимодействаха и предоставиха топката на Мисиджан. Холандското крило преодоля полски бранител и стреля точно за 2:0.

В 70-ата отново Мисиджан бе център на внимание. Звездата на Лудогорец се спречка с противник, който го фаулира, след което на терена настана сериозно меле. Играчите бяха разтървани, но реферът реши да потуши напрежението, показвайки червени картони на Мисиджан и Янота. Те обаче бяха заменени и двата тима продължиха с по 11 футболисти.

За крайното 3:0 се разписа Жуниор Кишада в 74-ата минута. Бразилецът направи самостоятелен пробив и с изстрел от около 20 метра също наказа Корона.

Това е трета победа на Лудогорец в контролите тази зима. Разградчани също така записаха и по едно равенство и загуба.

Мачът с Корона беше наблюдавана от помощник-треньора на националния отбор Давид Родригес, а час преди двубоя към Лудогорец се присъедини и новият кондиционен треньор - идващият от Виляреал - Серхио Марти, който вече започна работа в клуба.

Следващата контрола на Лудогорец от лагера в Испания е срещу Спарта (Прага) - на 6 февруари oт 17:00 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - КОРОНА 3:0
1:0 Христо Златински (23), 2:0 Върджил Мисиджан (59), 3:0 Жуниор Кишада (74)

Съставът на Лудогорец: Владислав Стоянов, Шоко (46-Жуниор Кайсара), Теро Мантула, Георги Терзиев (46-Козмин Моци), Йордан Минев (46-Витиня), Фабио Ешпиньо (46-Светослав Дяков), Христо Златински (46-Мичел Бургзорг), Даниел Абало (46-Йерун Луму), Марселиньо (46-Себастиан Ернандес), Михаил Александров (46-Върджил Мисиджан (73-Димо Бакалов), Роман Безяк (46-Жиниор Кишада)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА