ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски продължава дългата си серия без победа в efbet Лигата. „Сините“ отстъпиха с 0:1 на Черно море в мач от 19 кръг, който се проведе на неутралния стадион „Ивайло“ във Велико Търново заради наказание, наложено на столичани. Победата позволи на „моряците“ да изместят Левски от шестото място в класирането и да се изравнят по точки с петия Славия, който в понеделник приема Пирин.

Тимът на Станимир Стоилов няма успех в шампионата вече девет поредни мача, а серията започна на 12 октомври 2022 г. Така Левски се доближи до клубния си антирекорд от 10 последователни срещи без успех, който е постигнат през 1963 г.

Черно море пък записа първа победа в последните си четири двубоя, като последните два от тях бяха загуби.

Преди началото халфът на „сините“ Илиян Стефанов получи наградата си за най-красив гол на тима през 2022 година. Той беше отличен за победното си попадение срещу ЦСКА на финала за купата на България.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов започна мача с по-офанзивна формация, залагайки само на трима играчи в отбрана. Това бяха Цунами, Ноа Сонко Сундберг и Хосе Кордоба. В атака действаше бразилската тройка Роналдо, Уелтън и Рикардиньо, който направи официалния си дебют със синята фланелка. Една от функциите на Роналдо беше да покрива целия ляв фланг на Левски. Новото попълнение Атанас Илиев поведе нападението на Черно море. За юношата на „моряците“ това беше първи официален мач за тима от девет години.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Левски беше по-активният отбор през първото полувреме и вратарят на Черно море Иван Дюлгеров се намеси добре при удари на Рикардиньо, Филип Кръстев и Илиян Стефанов. Черно море пък отговаряше с доста неточни изстрели към вратата на „сините“.

Противно на развитието на играта „моряците“ откриха резултата в 35-ата минута. Николай Михайлов направи грешка и увисна при центриране на Виктор Попов отдясно. Вратарят на „сините“, падайки назад опита да избие в корнер, но топката се отби в напречната греда и беше посрещната с глава от Александър Цветков, който реализира първия си гол за Черно море.

Мачът беше прекратен за седем минути в началото на второто полувреме, след като феновете на Левски запалиха факли и това пречеше на видимостта на зрителите, телевизионните камери и системите за ВАР. След подновяването на играта „сините“ се отчетоха с един неточен удар.

20 минути преди края два последователни гола на Черно море бяха отменени. При първата ситуация имаше игра с ръка на Атанас Илиев при паса към Алекс Фернандес, а при втората Исмаил Иса беше в засада при центрирането към себе си от Александър Василев.

Пет минути преди края на редовното време Дюлгеров с нова добра намеса парира изстрел на Роналдо от границата на наказателното поле. В последната минута на редовното време Исмаил Иса опита да изненада Михайлов, но вратарят на Левски се справи. В 11-минутното добавено време нямаше опасности пред двете врати.

Така Черно море събра актив от 32 точки и влезе в Топ 6 на класирането, изравнявайки се със Славия. В следващия си мач „моряците“ приемат Берое на 18 февруари. Левски, който вече е седми с 30 точки на три пред Локомотив (София), на 19 февруари гостува на Пирин.

ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Александър Василев (35)

Левски СофияЛевски: 13. Николай Михайлов, 6. Цунами , 23. Ноа Сонко Сундберг ,33. Хосе Кордоба, 20. Асен Чандъров , 14. Илиян Стефанов (73-88.Марин Петков), 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов (90+9-50.Кристиан Димитров), 17. Уелтън (73-24.Борислав Рупанов), 18. Роналдо (90+9-22.Патрик-Габриел Галчев), 9. Рикардиньо
Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Борислав Рупанов, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

PFK Cherno more VarnaЧерно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич  (72-27.Даниел Димов), 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула  (83-77.Стефан Велев), 19. Александър Василев  (90+2-39.Николай Стефанов), 11. Алекс Фернандес , 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев (72-86.Исмаил Иса)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 86. Исмаил Иса, 77. Стефан Велев, 17. Ангел Ангелов
Треньор: Илиян Илиев

Велико Търново, „Ивайло“
Съдия: Никола Попов

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
22 -  Рикардиньо стреля опасно, но Дюлгеров успя да плонжира и да избие в корнер
26 - Дюлгеров спаси далечен удар на Филип Кръстев
29 -  Хосе Кордоба проби към вратата на Черно море и подаде на Илиян Стефанов, който се обърна и би към вратата на Черно море, но Дюлгеров отново се намеси отлично
35 -  ГОООЛ! Александър Василев откри резултата за Черно море. Виктор Попов центрира отдясно, Николай Михайлов опита да избие в корнер, но топката се отби в напречната греда и попадна на главата на Василев, който без проблем я вкара в мрежата.
45+4 - Край на първото полувреме
----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 - Мачът е временно спрян, след като феновете на Левски запалиха димки и затрудняват видимостта към и на терена. Това възпрепятства работата на ВАР
54 - Играта е подновена след седемминутна пауза
57 - Неточен удар на Асен Чандъров към вратата на Черно море
70 -  ОТМЕНЕН ГОЛ на Черно море. Попадението не беше зачетено след дълго преглеждане с ВАР заради игра с ръка на Атанас Илиев при подаването към Алекс Фернандес
76 - ВТОРИ ОТМЕНЕН ГОЛ на Черно море. Исмаил Иса вкара гол, но е бил в положение на засада при центрирането на Александър Василев отляво
86 -  Нова отлична проява на Иван Дюлгеров. Вратарят на Черно море изби удар на Роналдо от границата на наказателното поле
90- Исмаил Иса опита да изненада Николай Михайлов с удар по земя, но вратарят на Левски се справи без проблем
90 - Съдиите дадоха 11 минути добавено време
90+11 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР