ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Националният ни отбор загуби и гостуването на Албания за контролна среща - 0:2, продължавайки лошата серия. По всяка вероятност това ще е последен мач за Младен Кръстаич начело на България.

В 41-ата минута албанците поведоха чрез Казим Лачи, а в 81-ата се разписа и Ернест Мучи. Чак в добавеното време "трикольорите" създадоха голова ситуация, която Кирил Десподов пропиля.

За националите ни това е девети пореден мач без победа. България не познава вкуса на успеха от 16 ноември миналата година, когато победихме с 2:0 като гост Кипър след попадения на Десподов и Спас Делев. Оттогава последваха равенства срещу Люксембург, Литва и Сърбия и загуби от Черна гора на два пъти, Унгария, Иран, поражението от литовците с 0:2, а за капак и загубата от Албания тази вечер.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Кръстаич направи цели шест промени спрямо титулярите от срещата с литовците от квалификациите за Евро 2024 преди три дни. На вратата днес застана Димитър Митов от шотландския Сейнт Джонстън за сметка на Иван Дюлгеров. Иван Турицов, Алекс Петков, Симеон Петров, Лукас Петков и Георги Русев също намериха място сред титулярите в Тирана, а този път резерви останаха Кристиан Димитров, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев и Преслав Боруков. Както и срещу литовците, от първата минута стартираха Валентин Антов, Марин Петков, Илия Груев, Спас Делев и капитанът Кирил Десподов.

Защо плюеш по хляба си, Младене?

Домакините наложиха натиск от началото на мача. До десетата минута на Димитър Митов му се наложи веднъж да се намесва след удар на Арлинд Айети. Нашите отговориха с шут на Десподов, който не затрудни Томас Стракоша от Брентфорд.

В 35-ата минута Спас Делев напусна терена на носилка и Младен Кръстаич трябваше да прави принудителна смяна. Нападателят на Лудогорец беше заменен от Мартин Минчев.

В 41-ата минута домакините откриха резултата. Ернест Мучи пусна успоредно подаване на голлинията, Ясир Асани не успя да играе добре с топката, тъй като бе блокиран от Марин Петков, но при добавката оставеният непокрит Казим Лачи от Спарта (Прага) отблизо реализира с мощен изстрел с десния крак пред погледите на падналите на земята Валентин Антов и Димитър Митов - 1:0.

Второто полувреме започна с две смени в нашия отбор. Кръстаич извади Иван Турицов и Георги Русев, а пусна в игра Виктор Попов и Христо Иванов.

В 50-ата минута край тъчлинията се заформи меле. Кръстаич беше сред първите, които се намесиха, за да разтървават играчите. До напрежението се стигна, след като Марин Петков хвана за гушата Ясир Асани, който го фаулира.

Малко след това Антов сгреши в средата на терена, но домакините не съумяха да се възползват от това. Последва добра възможност за Христо Иванов, но халфът на Локомотив (Пловдив) не уцели добре топката.

В 78-ата минута дебют за представителния ни отрбор записа Станислав Иванов. Играчът на Арда замени Лукас Петков и доигра срещата.

В 81-ата минута aлбанците подпечатаха победата си. Ернест Мучи напредна през центъра и от 20-ина метра прониза Митов, изпращайи топката в долния му десен ъгъл.

Мачът се доиграваше, а в добавеното време Десподов пропиля единствената реална голова ситуация в мача за България, стреляйки над вратата.

АЛБАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:0
1:0 Казим Лачи (41), 2:0 Ернест Мучи (81)

По-важното от мача по минути:
* Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от снощния терористичен акт в Брюксел.
1 - Начало на мача.
9 - Димитър Митов улови топката след удар на Арлинд Айети.
19 - Иван Турицов центрира, вратарят на Брентфорд Томас Стракоша улови.
22 - Шут на Десподов не затрудни стража на домакините.
36  Младен Кръстаич извършва принудителна смяна. Получилият контузия Спас Делев излезе, а в игра се появи Мартин Минчев.
41  ГОЛ! 1:0 за Албания. Ернест Мучи пусна успоредно подаване на голлинията, Ясир Асани не успя да играе добре с топката, тъй като бе блокиран от Марин Петков, но при добавката оставеният непокрит Казим Лачи отблизо реализира с мощен изстрел с десния крак.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Иван Турицов и Георги Русев са сменени. В игра се появиха Виктор Попов и Христо Иванов.
50  Марин Петков хвана за гушата Ясир Асани, който го фаулира край тъчлинията. За кратко настана меле между двата отбора. Съдията показа жълти картони на Петков и Асани.
53 - Удар на Асани беше уловен от Митов.
62  Патрик-Габриел Галчев влиза в игра, Марин Петков е сменен.
78 Станислав Иванов записва дебют за представителния ни отбор, Лукас Петков излезе.
82  ГОЛ! 2:0 за Албания след далечен и мощен изстрел на Ернест Мучи. Топката попадна в долния десен ъгъл на Димитър Митов.
86  Илия Груев отстъпи място на Андриан Краев.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+2  Пропуск на Десподов при първата реална голова ситуация за България в мача. Играчът на ПАОК, който беше оставен непокрит вляво в наказателното поле на Албания, получи отличен пас от Мартин Минчев, но стреля неточно над вратата.
90+5 - Край на мача. България загуби с 0:2 от Албания в контрола.

АЛБАНИЯ:
23. Томас Стракоша (к), 2. Иван Балиу, 18. Арлинд Айети, 13. Енеа Михай, 3. Марио Митай, 9. Ясир Асани , 21. Кристян Аслани, 14. Казим Лачи , 10. Недим Байрами, 17. Ернест Мучи , 11. Мирто Узуни
Резерви: 1. Етрит Бериша, 4. Елсеид Хисай, 5. Фредерик Весели, 6. Берат Джимсити, 7. Марвин Цуни, 8. Клаус Гясула, 15. Таулант Сефери, 16. Сокол Цикалеши, 20. Юлбер Рамадани, 22. Арбнор Муя
Селекционер: Силвиньо

БЪЛГАРИЯ: 12.Димитър Митов, 19.Иван Турицов (46  20.Виктор Попов), 14.Алекс Петков, 6.Валентин Антов , 3.Симеон Петров, 16.Марин Петков  (62  2.Патрик-Габриел Галчев), 15.Лукас Петков (78  7.Станислав Иванов), 4.Илия Груев (86  8.Андриан Краев), 9.Спас Делев (36  21.Мартин Минчев), 10. Георги Русев (46  24.Христо Иванов), 11.Кирил Десподов (к)
Резерви: 1.Даниел Наумов, 23.Иван Дюлгеров, 2.Патрик-Габриел Галчев, 5.Кристиан Димитров, 7.Станислав Иванов, 8.Андриан Краев, 13.Йоан Стоянов, 18.Ивайло Чочев, 20.Виктор Попов, 21.Мартин Минчев, 22.Илиан Илиев, 24.Христо Иванов
Селекционер: Младен Кръстаич

Тирана, стадион "Еър Албания"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР