Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) постигна впечатляваща победа с 4:1 над Монтана. Срещата от 17-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" отново бяха с изключително млад състав, който направи много силен мач. На вратата на "жълто-черните" през всичките 90 минути бе роденият през 2007 г. Стефан Смъркалев. 15-годишният страж на няколко пъти блесна с отлични намеси.

За пореден път под прожекторите попадна Абдулайе Траоре, който се отчете с два гола, асистенция и спечелена дузпа. 19-годишният нападател от Кот д`Ивоар успя да реализира 6 попадения в последните 4 мача.

Точни срещу Монтана бяха още Лъчезар Балтанов oт дузпа и Никола Гелин. Гостите поведоха в 17-ата минута чрез Мехди Уамри, след което "канарчетата" доминираха и спечелиха срещата.

След успеха възпитаниците на Неманя Миланович събраха 18 точки и са на 15-ото място. Монтана е седми с 25 точки.

Съставът на Ботев (Пд) II: Стефан Смъркалев, Мартин Христов, Лъчезар Балтанов, Хуго Аззи, Никола Нейчев, Пламен Цончев, Бисер Бонев, Димитър Тонев, Уме Емануел, Габриел Златанов, Абдулайе Траоре
Резерви: Мартин Панев, Стилян Стойчев, Костадин Татаров, Монир Ал Бадарин, Никола Гелин, Мартин Ситев, Добромир Павлов

ВТОРА ЛИГА - 17 КРЪГ

11 ноември (петък)
Созопол - ЦСКА 1948 II 0:5
0:1 Валентин Йосков (5), 0:2 Денислав Александров (49), 0:3 Валентин Йосков (82-дузпа), 0:4 Стелиян Добрев (85), 0:5 Валентин Йосков (90)

Янтра (Габрово) - Миньор (Перник) 1:0
1:0 Георги Върбанов (8)

Лудогорец II - Беласица (Петрич) 3:0
1:0 Доминик Янков (23-дузпа), 2:0 Владислав Найденов (51), 3:0 Спас Делев (53)

Литекс (Ловеч) - Етър 1:1
1:0 Eвгени Игнатов (39), 1:1 Алехандро (90+2)

12 ноември (събота), 14:30 часа
Марица (Пловдив) - Струмска слава (Радомир)  1:2
0:1  Антон Тунгаров (44;), 0:2  Антон Тунгаров (50'), 1:2 Мартин Газиев (83')

13 ноември (неделя), 14:30 часа
Добруджа (Добрич) - Спортист (Своге) 6:2

Крумовград - Витоша (Бистрица) 3:2
1:0 Мариян Тонев (23'), 2:0 Цветелин Радев (27'), 2:1 Деян Христов (47'), 2:2 Стивън Славков (75'), 3:2 Ахмед Осман (93')

Ботев II (Пловдив) - Монтана 4:1
0:1 Мехди Уамри (17), 1:1 Абдулайе Траоре (45), 2:1 Абдулайе Траоре (74), 3:1 Лъчезар Балтанов (79-дузпа), 4:1 Никола Гелин (87)

14 ноември (понеделник), 14:30 часа