Младежкият национален отбор на България завърши 1:1 като гост на Уелс в мач от квалификациите за Европейското първенство. Владимир Николов откри резултата в 61-ата минута, но домакините две по-късно възстановиха равенството, а резултатът остана непроменен до края на двубоя.

След това реми България заема 4-ото място в групата с 9 точки, а уелсците са на петото място с 8.

Крис Добрев отправи удар още в в 3-ата минута, който обаче не намери очертанията на вратата на островитяните.

В 12-ата минута стражът Шепърд се намеси след хубав удар на Добрев, а "лъвчетата" ни спечелиха корнер. В следващите минути Уелс отговори с удар на Дейвис в аут и опасен шут на Торп в 19-ата минута, след който Христов трябваше да се намесва.

В 24-ата минута Джаспър шутира в аут. Пет минути по-късно Торп отново не намери целта, а Вейл последва примера му в 31-ата минута.

В рамките на няколко минути двата тима си размениха неточни удари. Първо Джаспър шутира в аут, а след това Пиърсън беше стреля покрай вратата на Христов.

В рамките на три минути паднаха два гола. Първо влезлият като резерва Владимир Николов даде аванс за "лъвчетата" в 61-ата минута, а само две по-късно Сам Пиърсън възстанови равенството.

До края на двубоя двата тима не намериха път към мрежите и завършиха 1:1.

Уелс U21 – България U21 1:1
0:1 Николов (61), 1:1 Пиърсън (63)

Стартови състави на двата отбора:

Уелс U21: 12. Шепърд, 6. Бойс, 3. Джоунс, 2. Стивънс, 5. Астли, 7. Пиърсън, 4. Тейлър, 8. Уилямс, 15. Торп, 9. Вейл, 10. Дейвис

България U21: 12. Дамян Христов - 2. Виктор Попов, 13. Симеон Петров, 18. Атанас Чернев, 3. Йоан Стоянов, 14. Филип Кръстев (55 Марин Петков), 6. Валентин Антов, 8. Илия Груев-младши, 7. Кристиан Добрев (55 Владимир Николов), 11. Димитър Тонев (68Мартин Петков), 20. Силвестър Джаспър (68 Митко Митков)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия