Младежкият ни национален отбор победи с 3:1 Азербайджан в контролна среща, играна в Ловеч. С 2 гола за успеха на нашите се отчете талантливият нападател на Нефтохимик Живко Петков, а едно попадение добави Антон Карачанаков от ЦСКА.

Възпитаниците на селекционера Михаил Мадански бяха по-активни и логично стигнаха до успеха, с който загряха за предстоящите евроквалификации - домакинството на Естония на 6 септември и гостуването в Москва на Русия - на 10 септември. В първите си два мача от Група 2 нашите записаха победи с по 3:0 над аутсайдера Андора.

На контролата в Ловеч "трикольорите" можеха да открият още в 3-ата минута. Тогава Радослав Кирилов центрира отдясно, а Живко Петков стреля неточно с глава. При наша грешка в изнасянето на топката гостите създадоха своя първи шанс. В 11-ата минута Тургул Ерат навлезе в наказателното поле и с мощен шут разтърси левия страничен стълб.

В 28-та минута Антон Карачанаков изведе Живко Петков зад гърба на азерските защитници, като в този случай таранът потърси шут по земя, спасен от Попович. Секунди по-късно Кирилов нахлу от десния фланг, навърза няколко съперници и пусна към непокрития Карачанаков, който с удар под плонжа на вратаря направи 1:0. Голът бе втори за крилото на ЦСКА за младежкия национален тим.

В 41-ата минута Радослав Кирилов излезе на чиста позиция. Неговото решение да прехвърли вратаря обаче доведе до аут. След час игра Азербайджан пак бе близо до гол. Тарлан Гулиев не сполучи при изстрел с глава след корнер.

Три минути след това Живко Петков бе изведен от резервата Божидар Васев сам срещу Попович и пласира топката между краката на вратаря за 2:0.

В 79-ата самостоятелен пробив на Кирилов завърши с париран негов шут, а скоро след това, в 83-ата минута, Амит Гулузаде направи 2:1 с точно изпълнен фаул. Още в следващата атака азерите можеха да изравнят. Димитър Евтимов спаси диагоналния шут на капитана на гостите Мирхусеин Сеидов.

В последната атака в срещата Радослав Кирилов изригна с поредния си техничен пробив, сервира топката на Живко Петков в близост до дузпата и нападателят на Нефтохимик забоде втория си гол в двубоя и общо трети свой в кариерата си за младежкия национален тим, фиксирайки крайното 3:1.

„Доволен съм от резултата, а и проверката беше важна за нас. В този мач видяхме и някои неща, които не бива да изпробваме занапред. Преди почивката опитахме да приложим висока преса, но не се получи. Очевидно нямахме достатъчно време да отработваме този вариант и затова на полувремето смених игровия план“, каза след мача Михаил Мадански.

Съставът на България: Димитър Евтимов, Ангел Грънчов (64 – Илия Мунин), Георги Терзиев – капитан, Асен Георгиев, Антон Недялков (59 – Иван Горанов), Радослав Кирилов, Мартин Райнов (46 – Божидар Васев), Ивайло Чочев (64 – Александър Колев), Симеон Славчев (55 – Милен Гамаков), Антон Карачанаков (55 – Ерик Почански), Живко Петков