Младите играчи на ЦСКА победиха с категоричното 5:0 четвъртдивизионния немски Ферл. Головете паднаха през второто полувреме, като три вкара Спас Делев, един добави Димитър Илиев, а играчите на Ферл си вкараха и автогол.

Павел Дочев бе заложил на повечето си млади футболисти. На вратата бе Божидар Стойчев, а в защита Мартин Дечев, Костадин Стоянов, Джузепе Акуаро и Кристиан Велинов. В центъра на терена разиграваха Уилям Тиеро и Борис Галчев, а по крилата атакуваха Спас Делев и Атанас Зехиров. В нападение Руи Мигел помагаше на тарана Димитър Илиев.

Първото полувреме на бе особено интересно. Българите имаха предимство през по-голямата част, но не създадоха нито едно чисто положение.

Втората част започна с два пропуска за Ферл, но “червените” заиграха по-организирано. Така в 60-ата минута се стигна до гол. Димитър Илиев откри след пас на резервата Томи Костадинов. Отново юношата на ЦСКА изработи втория гол, като в 64-ата минута подаде на Спас Делев, който с левия крак направи 2:0.

В 78-ата минута резервата на немците Шулс си вкара автогол, опитвайки да върне към вратаря. В последните 5 минути Делев оформи хеттрик. В 85-ата минута вкара за 4:0 след пас на Румен Трифонов, а в 88-ата направо разстреля стража на съперника.

Така ЦСКА записа втора поредна победа в Германия, след 1:0 срещу Арминия (Билефелд). Утре “армейците” мерят сили с втория тим на Хановер./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЦСКА – ФЕРЛ 5:0
1:0 Илиев (60), 2:0 Делев (64), 3:0 Шулс (78-авт), 4:0 Делев (85), 5:0 Делев (88)

ЦСКА: 13.Божидар Стойчев, 6.Джузепе Акуаро (46 - 2.Павел Виданов), 4.Костадин Стоянов, 11.Кристиан Велинов, 27.Мартин Дечев, 17.Атанас Зехиров (70 - 8.Румен Трифонов), 18.Борис Галчев, 23.Уилямс Тиеро (54 - 21.Коста Янев), 7.Спас Делев, 14.Димитър Илиев, 10.Руи Мигел (55 - 3.Томи Костадинов)

Ферл: 1.Мандич, 3.Камински, 5.Карпети, 6.Шрьодер, 9.Гаудаин, 11.Ариси, 14.Бертелс, 17.Блум, 18.Ленеман, 20.Бринкер, 23.Заур