ЦСКА победи Черно море с 1:0 в двубой от третия кръг на Ефбет лига пред погледа на новия треньор на националния отбор на България Младен Кръстаич. Победата е втора за "армейците" в официален мач под ръководството на Саша Илич, а загубата е първа този сезон за варненци, които допуснаха и първи гол от началото на сезона.

Срещата започна с пропуск на Амос Юга, а минути по-късно и Лазар Туфегджич пропиля добра ситуация. Варненци отвърнаха с пропуск на Курьор, който не успя да си спре добра топката и я отигра с долната част на корема.

ЦСКА продължи да напада, а Матай и Бауренски създадоха напрежение пред вратата на гостите. Към края на полувремето Брадли де Нойер направи пореден пропуск пред вратата на "моряците" и стреля над вратата.

Статистиката за първата част показа 4:1 в полза на ЦСКА при головите положения и 1:0 за ударите в рамката на вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част не предложи нищо опасно в първите си минута, а в 58-ата Амос Юга пропиля добра възможност за ЦСКА. Малко след това "червените" подсилиха атаката със завърналия се в игра Георги Йомов, който не беше играл от 19 май, както и с Дюкенс Назон и Маурисио Гарсес.

Черно море отправи първия си точен удар в мача в 65-ата минута, но Живко Атанасов не затрудни Бусато.

Четвърт час преди края в игра за ЦСКА се появи 20-годишният Асен Дончев, който при първата си изява в мача спечели корнер. Именно след него се получи разбъркване пред вратата на Черно море и младокът стигна до топката и стреля в 77-ата минута, а топката намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0 за дебютния си гол с червената фланелка.

Попадението бе първо във вратата на "моряците" от началото на сезона, а до края нов гол не падна и резултатът се запази.

Така ЦСКА се изравни на върха с по 7 точки с Лудогорец, докато Черно море е трети с 6, колкото имат още Локо (Пловдив) и Арда.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Асен Дончев (78')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4' Първа възможност в мача! Амос Юга стреля с глава след центриране от фаул пред вратата на Черно море.
10' Още една опасност пред вратата на Черно море! Лазар Туфегджич се озова в добра позиция, но бранител на "моряците" отби топката.
11' Добра възможност и за Черно море, но Курьор не се възползва от доброто подаване и отигра топката с долната част на корема.
16' Пореден шанс за ЦСКА! Центриране към Юрген Матай, но ударът му от въздуха не се получи.
27' Възможност за ЦСКА! Центриране в наказателното поле, Дюлгеров се намеси и изби. Йоан Бауренски остана да лежи на тревата, но малко след това се изправи.
29' Матиас Курьор от Черно море остана сам срещу Бусато, но стреля в тялото му. Секунда по-късно се чу сигнал за засада.
30' Пауза за хидратация на двата отбора. Всички играчи са край тъч линията.
43' Страхотен шанс за ЦСКА! Топката попадна у непокрития Брадли де Нойер, но той от няколко метра стреля високо над вратата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52' Васил Панайотов опита удар от около 25 метра, но топката премина встрани.
58' Страхотна възможност за ЦСКА! Амос Юга заби топката с глава в тревата след корнер, тя отскочи и прехвърли вратата.
58'  Георги Йомов се завръща в игра за ЦСКА, след като не е играл от 19 май.
65' Шанс за Черно море! Живко Атанасов опита да стреля от въздуха, но твърде слабо и право в ръцете на Бусато. Първи изстрел в рамката за "моряците".
77' ГООООЛ за ЦСКА! Резервата Асен Дончев стигна до топката при разбъркване в наказателното поле на Черно море и я насочи в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.
89' Претенции на Черно море за задържане на Курьор от страна на Матай. Съдията даде знак играта да продължи.
90' Опит на Гарсес да прехвърли вратаря на Черно море, но прехвърли и вратата.
90+3' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион (76  16. Асен Дончев ), 20. Йоан Бауренски (58' 10. Георги Йомов), 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич (63' 27. Маурисио Гарсез), 14. Калоян Кръстев  (57' 9. Дюкенс Назон)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, , 22. Енес Махмутович,
Треньор: Саша Илич

Черно мореЧерно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (85  17. Ангел Ангелов), 71. Васил Панайотов (85 32. Мартин Дичев) , 7. Матеус Клементе  (85 77. Стефан Велев) , 20. Мади Кета (73 88. Мимито) , 8. Мазир Сула, 39. Николай Златев (58 10. Велислав Василев), 19. Матиас Курьор
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Георги Гинчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия