Новакът в еfbet Лига Монтана и Арда (Кърджали) изиграха зрелищен мач от първия кръг, завършвайки 3:3 на стадион "Огоста".

Гостите поведоха с 2:0 след две попадения за по-малко от две минути, като точни във вратата на Марин Орлинов бяха Милен Желев в 33-ата минута и Светослав Ковачев в 34-ата. При този резултат дойде почивката, а през втората част футболистите на Никола Спасов се развихриха и стигнаха до пълния обрат - 3:2. Домакините също като гостите успяха да отбележат два гола за две минути. В 48-ата Преслав Петров намали на 1:2, а секунди след това и Борислав Балджийски вкара - 2:2. В 82-ата Владимир Айтов направи 3:2.

В добавеното време на мача, когато домакините очакваха последния съдийски сигнал и спечелването на трите точки, се стигна до ново изравняване. Преслав Петров си вкара автогол за 3:3, а секунди след това Радослав Василев пропусна да донесе успеха на Арда, пращайки топката на сантиметри покрай дясната греда.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

МОНТАНА - АРДА 3:3
0:1 Милен Желев (33), 0:2 Светослав Ковачев (34), 1:2 Преслав Петров (48), 2:2 Борислав Балджийски (49), 3:2 Владимир Айтов (82), 3:3 Преслав Петров (90+1-автогол)

Мачът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
8  Новият вратар на Арда Васил Симеонов, който беше привлечен именно от Монтана, можеше да направи огромна глупост. Върната към него топка мина под крака му и само късметът го спаси от това тя да попадне във вратата му.
17 - Спас Делев центрира към Радослав Василев, който засече с глава, но прати топката над вратата на Монтана.
33  ГОЛ! Арда повежда с гол на Милен Желев! Играчът на гостите получи подаване от Емил Мартинов и реализира във вратата на Марин Орлинов.
34
ГОЛ! Гостите от Кърджали повеждат с 2:0. Авторът на първото попадение Милен Желев центрира отляво към границата на наказателното поле, а от там Светослав Ковачев стреля неспасяемо.
36 - Удар на Борислав Балджийски беше спасен от Васил Симеонов.
36 - Над Монтана се излива пороен дъжд.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОЛ! Монтана намали на 1:2. Тони Тасев изпълни фаул, топката рикошира в стената и това се превърна в извеждащ пас за Сергей Георгиев, който подаде на Преслав Петров и бранителят вкара във вратата на Арда.
49
 ГОЛ! Радост за домакините, които също като Арда успяха да вкарат 2 гола за по-малко от 2 минути! Борислав Балджийски вкара за 2:2. Футболистите на Николай Киров изгубиха топката веднага след изпълнението на центъра и Николай Цветков изведе по чудесен начин Балджийски, който хладнокръвно реализира във вратата на Васил Симеонов.
51 - Николай Минков вкара, но беше вдигнат флаг за засада и попадението не беше зачетено.
82  ГОЛ! Пълен обрат за Монтана - 3:2! Владимир Айтов отбеляза за радост на публиката на домакините.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1  ГОЛ! Драмата е пълна - 3:3! Автогол на Преслав Петров води до изравняване.
90+3  Радослав Василев беше близо до това да донесе победата на Арда, но изпрати топката на сантиметри покрай дясната греда в аут.
90+3 - Край на мача - 3:3.

МОНТАНА: 1.Марин Орлинов , 15.Преслав Петров  , 3.Иван Михов, 10.Владимир Айтов , 2.Валери Христов, 16.Николай Минков (81  19.Росен Кръстев), 77.Николай Цветков (87  6.Янко Ангелов), 20.Борислав Балджийски  , 20.Димитър Илиев, 8.Тони Тасев, 22.Сергей Георгиев
Резерви: 12.Филип Димитров, 5.Стефан Цонков, 18.Ваньо Иванов, 6.Янко Ангелов, 19.Росен Кръстев, 13.Йордан Йорданов, 22.Стефан Каменов
Треньор: Никола Спасов

АРДА: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев , 25.Матеус Леони, 5.Петко Ганев, 27.Емил Мартинов, 8.Милен Желев   (70  20.Деян Лозев), 11.Александър Георгиев, 80.Лъчезар Котев  (56  19.Румен Руменов), 10.Светослав Ковачев  (57  17.Иван Коконов), 99.Радослав Василев, 9.Спас Делев
Резерви: 23.Месут Юсуф, 14.Андрия Бубняр, 22.Ловре Кнежевич, 20.Деян Лозев, 19.Румен Руменов, 17.Иван Коконов, 33.Иван Тилев
Треньор: Николай Киров

Монтана, стадион "Огоста"

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация