Монтана изпусна да победи елитния Витоша (Бистрица) - 1:1. Проверката в Правец беше втората контролна среща за монтанци от началото на зимната подготовка и в нея те имаха пълно превъзходство, удариха две греди и изпуснаха още няколко чисти положения за гол. В края на мача контузия получи нападателят Мирослав Антонов, който усука коляно.

Монтанци създадоха първата опасност пред вратата на софиянци още в първата минута, когато Атанас Илиев бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе избит, пише "Червен картон". Последва равностойна игра с интересни моменти и пред двете врати. Така се стигна до 43-aта минута, когато Иван Коконов бе задържан от защитник на Витоша и Борислав Балджийски вкара отсъдената дузпа.

Старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов направи пълна смяна на полувремето, като в игра влязоха дошлите на проби французи Яя и Лени. Първият застана на десния фланг на отбраната, а Лени действаше зад Мирослав Антонов. В 47-ата минута дошлият на проби от третодивизионния Първа атомна (Козлодуй) полузащитник Сава Савов изстреля снаряд от 30 метра, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. Греда удари в 67-ата минута и 21-годишният французин Лени, който разигра двойно с Миро Антонов. Малко след това нападателят напусна накуцвайки и Витоша остана с човек повече на терена. В 88-ата минута "тигрите" се добраха до изравнителен гол чрез Ангел Стоянов - 1:1.

Монтана (първо полувреме): Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Тодор Колев, Кристиян Димитров, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Айкут Рамадан, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Иван Коконов.

Монтана (второ полувреме): Ивайло Василев, Яя, Владимир Айтов, Християн Илиев, Стефан Цонков, Даниел Васев, Борислав Дамянов, Сава Савов, Мирослав Антонов, Лени, Александър Манолов.