Монтана записа историческа първа победа с 1:0 над ЦСКА 1948 в първата среща от програмата на 18-ия кръг на efbet лига и седма в историята между двата тима в първенството. Успехът е първи за Монтана в шампионата от началото на октомври миналата година (почти 5 месеца), когато победи Славия на "Огоста" с 2:1.

Домакините започнаха двубоя по-добре и след четвърт час Давид Кики стреля опасно, а след намесата на вратаря, топката се отби от гредата. Минути по-късно Монтана стигна до гол след дузпа за фаул на Георги Русев срещу Тони Тасев, който сам реализира наказателния удар за 1:0.

В самия край на полувремето гол на ЦСКА 1948, дело на Симеон Петров, беше отменен заради засада на Галин Иванов.

Втората част започна без сериозни опасности, а четвърт час след подновяването на играта Монтана остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Сергей Георгиев в рамките на по-малко от десет минути.

ЦСКА 1948 опита да натисне съперника, но стигна до два удара на Галин Иванов - първият в аут, а вторият в стената след фаул. В последните минути гостите обсадиха вратата на домакините, но така и не стигнаха до точен удар.

С трите точки Монтана се изкачи на 10-а позиция със 17 точки, докато съперникът им остана на шеста позиция с 10 точки повече.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

МОНТАНА - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Тони Тасев (22' дузпа)

Най-интересното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
15'  Николай Минков изведе Давид Кики и той шутира без забавяне, но стражът на гостите отби топката в напречната греда.
22'  ГОООЛ! Монтана поведе с гол от дузпа на Тони Тасев, отсъдена за фаул на Георги Русев срещу него!
39'  Страхотна атака за Монтана! Кики овладя топката по левия фланг и центрира опасно, но Наумов внимава и пресече подаването.
44'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Разбъркване в наказателното поле на домакините, Симеон Петров вкара топката в мрежата, но е отсъдена засада на Галин Иванов. Гол няма.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
61'  Монтана остава с човек по-малко за втори жълт картон на Сергей Георгиев в рамките на по-малко от десет минути. Полузащитникът беше предупреден в 53-ата минута.
75'  Няколко смени и в двата отбора.
80' Опасност пред вратата на Монтана! Галин Иванов пое топката на границата на наказателното поле, но стреля високо над вратата.
83' Нов опит на Галин Иванов, този път от фаул, но право в стената.
87' ЦСКА 1948 обсади наказателното поле на Монтана в последните няколко минути, но от това не последва нищо.
90+4 Край на мача!

МонтанаМОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиен, 3. Иван Михов , 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 4. Радослав Терзиев , 22. Стефан Каменов (90  26. Стоян Предев), 8. Тони Тасев  (70  5. Реян Сенхаджи), 6. Янко Ангелов (75  20. Михаел Орачев), 23. Сергей Георгиев , 11. Николай Минков
Резерви: 12. Петър Петров,10. Владимир Айтов, 14. Румен Георгиев, 19. Росен Кръстев

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов (65  21. Венцислав Василев), 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин , 4. Ангел Лясков (74  20. Ангел Бастунов), 18. Ивайло Чочев, 10. Васил Шопов, 11. Денислав Александров (46  9. Димитър Митков), 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 33. Галин Иванов
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 27. Борислав Дамянов, 28. Емануил Личев, 3. Димитър Пиргов

Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Стадион: "Огоста", Монтана