Монтана започна с равенство серията си от контролни срещи на лагера в Алания. В първата си проверка за годината тимът на Атанас Атанасов направи 1:1 със Стал (Миелец). Преди няколко дни елитният полски тим завърши при нулево равенство срещу ЦСКА.

Орела заложи на два различни състава през двете полувремена, като единствено Раян Сенхаджи и Йордан Йорданов изиграха пълни 90 минути. Капитанът Иван Михов и юношата Румен Георгиев не взеха участие в мача заради контузии.

Стал откри резултата в 10-та минута. Матеуш Мак се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Йорданов. Малко след това Йорданов можеше да изкупи вината си, но след удара му топката се отби в гредата. Пет минути след почивката Монтана изравни. Играч на Стал си вкара автогол след остро центриране на Давид Кики отляво.

Следващата проверка на Монтана е на 25 януари (понеделник) срещу елитния сръбски Младост (Лучани). До края на лагера си в Турция тимът на Атанас Атанасов ще проведе още две контроли.

Монтана (първо полувреме): Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Радослав Терзиев, Михаел Орачев, Раян Сенхаджи, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Стефан Каменов, Бари Билал, Янко Ангелов, Сергей Георгиев.
Монтана (второ полувреме): Петър Петров, Валери Христов, Стефан Цонков, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Йордан Йорданов, Димитър Законов, Стоян Предев, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Николай Минков.